vstupní brána na vysokou školu
Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Sportovní gymnázium Plzeň
Fotogalerie SG
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Úspěch atletů na Středoškolském poháru sportovních gymnázií 

Sportovní gymnázium Plzeň pořádalo v úterý 13. 5. 2014 na městském atletickém stadiónu tradiční a prestižní utkání družstev sportovních gymnázií z celé ČR. Konkurenci družstvům domácích atletů a atletek tak dělaly týmy z Ostravy, Prahy, Brna, Jablonce, Českých Budějovic, Pardubic, Jihlavy, Nového Města na Moravě a Kladna.

Soutěžilo se v 11 atletických disciplínách a za umístění atleti získávali body pro svá družstva. V nabité konkurenci se naše dívky ani chlapci rozhodně neztratili a dokonce naše očekávání předčili.

Družstvo dívek nechalo za sebou všechny soupeřky a zaslouženě zvítězilo! Také chlapcům se poměrně dařilo a v těžké konkurenci obsadili s nevelikou ztrátou 5. místo.

V hlavní soutěži, ve které se sečetly bodové zisky družstev chlapců a dívek a vyhlašovalo se celkové pořadí gymnázií, jsme nestačili pouze na vítězné pražské sportovní gymnázium a 2. místo je naším největším úspěchem v dlouholeté historii tohoto klání.

V jednotlivých disciplínách se umístěními na medailových postech o celkový úspěch zasloužili tito závodníci a závodnice:

1. místo: Jan Bielik (2000m př.), Lucie Šimečková (1000m), Jan Čiviš (1000m), Bára Kreidlová (1500m př.)
2. místo: Denisa Majerová (výška, 100m př.), Viky Chukhno (1500m př.), Tomáš Plojhar (2000m př.), Josef Šimsa (1000m)
3. místo: Katka Štychová (výška), štafeta 4x 100m hoši (Fau, Ledvina, Čiviš, Pivoňka), štafeta 4x 100m dívky (Rubášová, Adlerová, Majerová, Jonášová)

Kompletní výsledky naleznete na: www.atletika.cz

Také po organizační stránce se závody podařily, o čemž svědčily pozitivní ohlasy účastníků.

Lukáš Lintimer, SG Plzeň

© design 2007 Úvodní stránka