Projekty Sports Grammar School Sportovní gymnázium Plzeň LE LYCÉE DE SPORT SE PRÉSENTE   Státní informační politika ve vzdělávání Gymnázium - vstupní brána na vysokou školu Projekt Comenius ÚMO Plzeň 3
Nejúspěšnější absolventi školy
Učitelé a zaměstnanci SG
Úspěšní atleti

Staňková na ME

Radostná zpráva pro plzeňské sportovní gymnázium dorazila z Vyškova – místa konání MČR dospělých v atletice. Na tomto vrcholném závodě dala o sobě vědět naše absolventka Eliška Staňková svým vítězstvím v hodu diskem. A nezůstalo jen u toho, neboť k mistrovskému titulu přidala splněný limit pro Mistrovství Evropy v Helsinkách. Nyní už zbývá jen držet palce a přát Elišce co nejlepší výsledek.

MČR atletů 2012

O víkendu 22. – 23. 6. 2012 proběhlo na Strahovském stadionu v Praze MČR dorostu a juniorů v atletice. Z našeho gymnázia se bojů o medaile zúčastnilo 19 atletů, z nichž 11 postoupilo do finále. Nejúspěšnějšími se stali Jan Čiviš, Barbora Kreidlová a Lucie Šimečková, kteří ve svých disciplinách získali bronz. Potěšitelné bylo i množství osobních rekordů, dokládající výbornou připravenost závodníků. Gratulace patří určitě i Jakubovi Ledvinovi, který byl členem vítězné domažlické štafety 4x100 metrů.

Středoškolský pohár SG

26. 6. 2012 odjela výprava atletů Sportovního gymnázia Plzeň na Středoškolský pohár do Nového Města nad Metují. Soutěž byla velmi náročná nejen z důvodu velké konkurence, ale zejména pro krátký odstup od právě uskutečněného MČR.

O to větší můžeme mít radost, že naši reprezentanti obstáli se ctí. Družstvo dívek obsadilo 2. místo s minimálním odstupem na favorizovanou Ostravu. Chlapci vybojovali solidní pátou příčku, což zajistilo v celkovém pořadí skvělé 3. místo. Ve svých disciplinách byli nejúspěšnější: