Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > David Horník je mistrem Evropy v bencpresu!

David Horník je mistrem Evropy v bencpresu!Ve dnech 16. - 19. 10. 2019 se ve finském Tampere uskutečnilo Mistrovství Evropy v benčpresu.

Česká výprava do bojů o medaile vyslala celkem 16 reprezentantů. Jednalo se o velmi úspěšnou reprezentaci, která získala pět zlatých, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile.

2.jpg 1.jpg

Největšího úspěchu dosáhl dlouholetý reprezentant Jaroslav Šoukal, který se stal mistrem Evropy v kategorii mužů nad 120 kg. Po všech zlatých medailí a absolutních vítězství ve veteránských kategorií se Jaroslavu Šoukalovi podařilo získat první místo i v kategorii open, čímž se nesmazatelně zapsal mezi nejúspěšnější reprezentanty v historii našeho sportu.

1.png 2.png

Dařilo se tradičně i veteránům, konkrétně medaliovým lifterům, kterými byl Jiří Horník, Ghaled Khazal a Jan Pinc.

Na evropském šampionátu v benčpresu EQ se již delší dobu nedařilo získat cenné kovy mládežnickým kategoriím. Tentokrát tomu bylo jinak díky vynikajícím úspěchům v podání Davida Horníka (zlato), Václava Vlka (bronz), Martina Prokopa (stříbro), Denise Kurečky (bronz) a Denise Turkové (bronz). V hodnocení národů navíc junioři i juniorky obsadili skvělé druhé místo.Mgr. Jiří Horník