Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Desatero žáka Sportovního gymnázia Plzeň

Desatero žáka Sportovního gymnázia Plzeň  1. Dodržuj zásady osobní a respirační hygieny.
  1. Myj si často ruce a používej prostředky k dezinfekci rukou (u vstupu do budovy školy, v učebně, u tělocvičny, ve školní jídelně, v Občerstvení Malinová aj.). Zvýšenou hygienu rukou dodržuj po celou dobu svého pobytu ve škole.
  1. Měj u sebe vlastní jednorázové papírové kapesníky. Do jednorázového kapesníku příp. kašli nebo kýchej. Pak kapesník neprodleně vyhoď do koše a následně si umyj ruce.
  1. Při zhoršení krizového (epidemiologického) stavu budou povinné ve vnitřních prostorách školy roušky. Proto měj u sebe 2 roušky a sáček na odložení roušky.
  1. Pokud je to možné, snaž se minimalizovat kontakt s žáky z ostatních tříd a dodržovat odstupy.
  1. Pokud je to možné, o přestávkách se zdržuj ve své třídě, v odborné učebně apod.
  1. V případě krizového stavu a přechodu na vzdělávání na dálku (distanční studium), jsi povinen se této výuky zúčastnit (viz školský zákon – jde o součást povinné školní docházky).
  1. Pokud se nemůžeš výuky na dálku zúčastnit, musíš dodat omluvenku podobně jako u „tradiční“ docházky (např. kvůli nemoci).
  1. Dodržuj hygienická opatření ve školní jídelně a dalších prostorách školy, sportovní haly, sportovišť, venkovní učebny.
  1. Pokud se necítíš dobře, neprodleně sděl tuto skutečnost třídnímu učiteli (příp. vyučujícímu, vedení školy, sekretářce školy, trenérovi…). Příznaky infekčního onemocnění mohou být např. zvýšená teplota, kašel, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy…). O zjištění příznaků informuj své rodiče. Pamatuj, že osoby s příznaky infekčního onemocnění nemohou do školy vstoupit.