Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Halové MČR v atletice 2023 GIGANT

Halové MČR v atletice 2023 GIGANT



O posledním únorovém víkendu 2023 se v ostravské hale konalo Mistrovství České republiky juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Do Ostravy se sjela téměř celá atletická veřejnost, výpravy menších i větších atletických oddílů. Vrcholný závod sezony znamenal pro mnohé atlety osobní rekord v jejich disciplíně, padly rekordy mistrovství i národní rekordy.

Studenti našeho gymnázia nasbírali ve dvoudenním závodě celkem 12 medailí. Samé zlato se blyštilo na krku Viktorie Jánské, která zvítězila ve dvou individuálních disciplínách: v běhu na 60 m překážek a skoku dalekém. Dále byla Viki členkou vítězné štafety dorostenek AK Škoda Plzeň spolu s Emou Šefránkovou, Anežkou Královou a Anežkou Kárníkovou. Tato klubová štafeta byla celá složena z našich studentek a získala nejen zlatou medaili, ale připsala si i nový národní rekord!

1.jpg

Druhým nejúspěšnějším atletem plzeňské výpravy se stal Jakub Peterka, který vybojoval zlato na trati 200 m a 2 bronzy (na trati 60 m a ve skoku dalekém). Jan Škarban i přes mnohá zranění v přípravě ukázal, že patří mezi naši běžeckou elitu a z běhu na 3000 m si odvezl stříbro. Ve stejném závodě na 3000 m dorostenců skončil Jan Riegel na místě třetím. Ema Šefránková i Anna Reichová si z Ostravy vezou bronz. Ema byla třetí nejrychlejší sprinterkou na „dvoustovce“, Anička slaví úspěch ze „čtvrtky“, kde startovala jako nejmladší finalistka.

Finálové umístění a celkové 5. místo obsadili skokani - dálkařka Eliška Janíková a výškař Pavel Froněk. Šesté místo patřilo Valerii Dzurové (60 m překážek), Kateřině Matouškové (400 m) a Michalu Perglerovi (800 m). Na sedmém místě proběhli cílem Anežka Kárníková (60 m), Anežka Králová (60 m překážek) a Radek Hrubý (800 m).

Na stupně vítězů vystoupaly i klubové štafety AK Škoda Plzeň v kategorii juniorů a juniorek. I v těchto štafetách figurovali naše studentky Valerie Dzurová, Stella Böhmová, Kateřina Matoušková a student Jakub Peterka.

Děkujeme všem účastníkům mistrovství za reprezentaci a těšíme se na nadcházející letní sezonu.

 

Denisa Benešová, trenérka atletiky