Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hvězdy září v září

Hvězdy září v září

Vrcholné závody žactva se jako každý rok i letos konaly až v druhé polovině měsíce září. O víkendu 17. – 18. 9. 2022 proběhlo v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky žáků a žákyň v atletice. Počasí mladým atletům moc nepřálo, babí léto nedorazilo a závodníci se celý víkend potýkali s deštěm a teplotami pod 10 °C, ale i přesto předvedli naši reprezentanti výborné výkony. Naše gymnázium na žákovském mistrovství reprezentovala osmička závodníků.

Nejlépe si vedla Kristýna Záhořová, která si z Jablonce nad Nisou přivezla hned 2 cenné kovy z individuálních disciplín – zlatou medaili z běhu na 150 m a stříbrnou z nejkratší sprinterské trati 60 m.

Další dvojnásobnou medailistkou naší výpravy se stala Anna Reichová, která si doběhla pro bronz na 300 m trati a s oddílovou štafetou 4x 300 m vybojovala zlato pro TRIATLET Karlovy Vary.

Eliška Janíková v dálkařském sektoru doskočila v osobním rekordu na stříbrný stupínek stupňů vítězů. Svým výkonem si Eliška zajistila účast na Mezistátním utkáním konaném o týden později 24. 9. 2022 ve Znojmě, kde si oblékla dres české reprezentace a přispěla k jednoznačné výhře české výpravy nad soupeři z Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Slovenska.

Suverénním vítězstvím ve svém rozběhu na 150 m si vybojovala Štěpánka Pešková účast ve finálovém běhu, celkově obsadila Štěpánka krásné šesté místo v republice.

Sprinteři David Bíman a Oliver Veselý se zasloužili o umístění štafety AK Škoda Plzeň v první osmičce nejrychlejších štafet 4x 60 m.

Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci!