Domácí dvojutkání s Frýdkem-Místkem jsme zvládli vítězně a po dvou výhrách 3:0 a 3:0 si připisujeme důležité body do nadstavby. Přestože výsledky vypadají jednoznačně, oba zápasy měly své náročné pasáže a vyžadovaly plnou koncentraci.
V prvním utkání jsme měli pomalejší rozjezd, než jsme se dostali do správného tempa. Postupně se ale začala projevovat větší razance a agresivita v útoku, která byla klíčovým faktorem. U obou družstev bylo znát, že útok převyšuje obranu, ale právě naše schopnost zakončit důležité míče nás posouvala k vítězství.
Ve druhém utkání se už projevila únava z náročného programu z posledních deseti dnů. I proto přišlo vhod prostřídání většiny hráček, které přineslo na hřiště novou energii. Dva sety se rozhodovaly až v koncovkách, kde nás podržela především obrana na bloku a schopnost zkoncentrovat se v klíčových momentech. Závěr zápasu jsme zvládli zkušeností a jistotou ve všech herních činnostech – v obraně, na nahrávce i v útoku.
Před námi je závěrečné kolo v Jihlavě, kde nás čeká přímý souboj o první a druhé místo ve skupině a zároveň určení soupeře pro „kříž“ o finálový turnaj Final Six. Teď je ale na prvním místě odpočinek a příprava na vrchol sezóny.
Hráčky sportovního gymnázia:
Jánská T., Oulíková B., Tomášová L., Kovandová K., Zlámalová K., Trejbalová J., Virtová E., Jablonková K., Sedláková N., Zatloukalová E., Sitařová N.
Výsledky:
Volejbal Plzeň – Frýdek-Místek 3:0 (16, 15, 18)
Volejbal Plzeň – Frýdek-Místek 3:0 (24, 26, 17)
Jindřich Pavlík, trenér družstva U18
Adresa
Vejprnická 56, 318 00 Plzeň
Tel.: 378 605 711
E-mail: posta@sgpilsen.cz
© 2026 Sportovní gymnázium Plzeň, posta@sgpilsen.cz