Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mistrovství ČR v atletice dospělé kategorie

Mistrovství ČR v atletice dospělé kategorie

Vrchol domácí atletické sezóny se poprvé v historii konal ve Zlíně. V rodišti Emila Zátopka sportovce uvítal velice útulný stadion a výborné podmínky.

V nabité domácí konkurenci se nejvíce dařilo skokance Lindě Suché. Nejprve se představila v trojskokanském sektoru, kde se v průběhu soutěže potýkala spíše než se soupeřkami s přesností rozběhu. Výsledkem Lindina snažení bylo třetí místo výkonem 13,11 m. Ve skoku dalekém již nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách a hned prvním pokusem dlouhým 628 cm si již potřetí v řadě zajistila mistrovský titul v kategorii žen. Zároveň si tímto výkonem zajistila start na mistrovství Evropy do 23 let, kde se kromě skoku dalekého představí i v trojskoku.

Tradičně úspěšné byly štafety dívek, ve kterých se představily i naše žákyně Kateřina Matoušková a Stella Böhmová. Kačka byla oporou vítězné štafety žen na 4x 400 m a může nás těšit, že se v této disciplíně představí na mistrovství Evropy juniorské kategorie. Stella byla členkou sprinterské sestavy AK Škody Plzeň na 4x100 m, která obsadila pěkné čtvrté místo.

Hezkého individuálního výsledku dosáhla Petra Sičaková v hodu oštěpem. Výkonem 47,20 m skončila na 6. místě. Také ona se může těšit na reprezentační start na mistrovství Evropy juniorů v estonském Tallinu.

Gratulujeme a držíme palce do nadcházejících reprezentačních startů!