Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Po roce opět na skok do Zwieselu

Po roce opět na skok do ZwieseluVe dnech 14. - 16. května 2024 se vybraní žáci třídy Sexta Sportovního gymnázia Plzeň zúčastnili třídenního pobytu v bavorské partnerské škole Gymnasium Zwiesel. Žáci byli na dvě noci ubytovaní spolu s vyučující v penzionu v Bavorské Rudě.

Hned první den dopoledne, v úterý, po našem příjezdu do Zwieselu (vlak ČD a německý autobus) jsme se seznámili se školou a poznali naše německé protějšky. Po obědě se všichni v menších skupinkách zapojili do tzv. Stadtrallye (stopovačky). Ta přirozenou cestou nejen podpořila zájem o jazyk, kulturu a život obyvatel sousední země, ale zároveň našim žákům zábavnou formou přiblížila městečko Zwiesel.

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg

Druhý den, ve středu, nám již od brzkých ranních hodin přálo krásné slunečné počasí. Vydali jsme se z Ludwigstalu na plánovaný společný výšlap na Falkenstein, jehož vrchol leží v nadmořské výšce 1312 m n.m. Velký Falkenstein se nachází v oblasti Národního parku Bavorského lesa na hranici s Českou republikou, asi 5 km jihovýchodně od Bavorské Rudy. Na vrcholu stojí horská chata, která v letní sezóně slouží jako restaurace, kde jsme mohli ochutnat typickou bavorskou kuchyni. Na samém vrcholku Velkého Falkensteinu se tyčí kříž na kamenném podstavci. Odtud se nám otevřel za odměnu krásný výhled na západ a jihozápad až směrem k Alpám.

Po 16:00 hodině se bavorští žáci vydali vlakem domů do Zwieselu a my opačným směrem na naše ubytování do Bavorské Rudy.  

Dopoledne posledního dne, ve čtvrtek, jsme strávili na lezecké stěně v naší partnerské škole Gymnasium Zwiesel a potom, krátce před polednem, přišel čas se rozloučit. Domů jsme dorazili plni nových zážitků a nezbývá než si přát, abychom na podobné akce mohli v budoucnu navázat.

 

Mgr. Gabriela Egersdorfová, vyučující NJ-RJ
23. května 2024