Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Postup nahoru v extralize U22

Postup nahoru v extralize U22Volejbal Plzeň – VK Lvi Praha 3:0 (29:27, 25:12, 25:22)

Volejbal Plzeň – Volleyball Nymburk 3:1 (22:25, 25:21, 25:21, 25:19)

 

První utkání proti Lvům Praha jsme začali velmi dobře, dařilo se nám na útoku a také díky bojovnosti v obraně v poli jsme si vybudovali mírné vedení. Soupeř následně kvalitním servisem tento odstup smazal. Tento scénář se několikrát opakoval až do koncovky prvního setu, kde jsme odvrátili dva setboly soupeře a získali první sadu. Zbytek zápasu jsme měli už víceméně pod kontrolou a až na drobné výpadky ve třetím setu jsme s jistotou dokráčeli k vítězství.

1.jpg

Družstvo Nymburka jsme měli pouze nastudované z videí a od začátku bylo vidět, že vzájemná konfrontace nám chybí. Nedokázali jsme si pomoct naší silnou zbraní - servisem a díky množství chyb nás soupeř v úvodu utkání přehrával. Od druhého setu jsme do našeho výkonu vložili více bojovnosti a radosti ze hry, což nám dodalo potřebné sebevědomí v dalším průběhu. Děvčata trpělivě a takticky dobře útočila, začalo se nám dařit kvalitní podání a opět to byla obrana v poli, která nás vždy dostala z úzkých.

 

David Konečný, trenér: Do tohoto turnaje jsme šli s jasným cílem postupu do vyšší skupiny. Děvčata to zvládla na jedničku. V úvodním utkání jsme se ještě trošku hledali zřejmě díky dlouhé zápasové přestávce. Trápili jsme se na příjmu i servisu a vázla nám komunikace na hřišti. Další utkání vypadalo mnohem lépe, začali jsme si každý povedený míč užívat a celková energie a bojovnost na hřišti nám začaly pomáhat. Jsem velmi rád za první splněný cíl v tomto roce, o stejný počin se pokusíme i nadcházející víkend turnaje extraligy U20 v Plzni, který se koná 27. 1. - 28. 1. ve sportovní hale SG.

Julie Blasczyková, kapitánka: Dne 21. 1. se konal první turnaj extraligy U22 v letošním roce. První zápas s týmem Lvi Praha jsme z pohledu hráček zvládly výborně a vyhrály jsme i přes napínavé koncovky 3:0. Druhý zápas nás čekal s domácím týmem. Nymburk jsme zvládly porazit 3:1 a v zápase jsme ukázaly bojovnost, emoce a trpělivost. Dnešní výkon hodnotím velice pozitivně. Znamená pro nás postup do vyšší skupiny.

Hráčky SG: Julie Blasczyková, Claudie Chrastinová, Julie Chrastinová, Michaela Černá, Adriana Šlajerová, Aneta Valentová, Markéta Beranová, Kateřina Šulistová, Emma Theierová, Veronika Vítová, Sofie Páv.

 

 

David Konečný, trenér