Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Praha známá neznámá

Praha známá neznámáTradiční exkurzi do Prahy pořádáme hlavně proto, aby se studenti nemuseli učit informace zpaměti, ale  aby s nimi měli vlastní zkušenost. Proto exkurze probíhá na principu projektového vyučování, kdy si studenti vše připravují sami. Nejprve je potřeba zjistit si informace o místech, která by chtěli a měli navštívit. Pak vymýšlí nejlepší trasu a její zastávky, vypracují několik prezentací a nakonec si sami odhlasují nejlepší variantu.

Na cestu jsme vyrazili ve čtvrtek 6. 10. 2022. Vystoupili jsme na Smíchově a vyšli na Vyšehrad, kde ze zúčastněných studentů byl předtím jen málokdo.

1.jpg 2.jpg

Pak následovalo 21 zastávek u míst známých více či méně nebo také vůbec. Kovařovicova vila, Tančící dům, Národního divadlo,  Kampa, Lennonova zeď, Karlův most a další místa v centru města. Cesta za slunečného počasí utekla jako nic.

Studenti pak na závěr hodnotili exkurzi jako velmi užitečnou, říkali, že byli spokojení a že si ten den užili. Věřím, že získané znalosti zúročí u maturitní zkoušky.

 

Mgr. Radka Fialová, vyučující anglického jazyka