Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Renesanční procházka v sextě

Renesanční procházka v sextěPo probrání tématu renesance a humanismu byl třídě Sextě zadán projekt s názvem Renesanční procházka. Třída měla vytvořit skupiny, vybrat si renesanční stavbu, sochu, obraz, či místo a tím nás provést, popsat jej, zmínit znaky renesance a pobavit nás.

Všichni žáci se zhostili zadaného projektu velmi zodpovědně, s nápadem a kreativitou. Zejména musím pochválit dvě skupiny. První skupinu vytvořili Amálie Pížová, Adéla Bartoňová a Samuel Černý. Tato skupina natočila video, ve kterém nám představila Radnici města Plzně. Popsali její fasádu, zmínili její historii i nás provedli jejím interiérem. Také překonali bezmála tři sta schodů, vystoupali na věž Katedrály sv. Bartoloměje, aby nám radnici mohli ukázat z výšin.

 

Druhá skupina se vydala až do dalekého Českého Krumlova. Videoprocházku vytvořili Jakub Peterka, Eva Svobodová, Matěj Kudrlička a Ondřej Petržík. Českým Krumlovem nás provedli první dva zmínění a ukázali nám zámek, zámeckou zahradu, výhledy i radnici. Ve svém volnu si tak zosnovali pěkný výlet spojený s dějepisem.

Těmto skupinám, ale i ostatním žákům, chci opravdu velmi poděkovat za jejich snahu, odhodlání a kreativitu. Budu se těšit u dalších projektů.

Bc. Anna Šilhavá, vyučující dějepisu