Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slavnostní předání maturitních vysvědčení se vydařilo

Slavnostní předání maturitních vysvědčení se vydařiloVe středu 24. května 2023 se v multifunkční sportovní hale Sportovního gymnázia Plzeň konala slavnostní událost. Úspěšným maturantům byla předána maturitní vysvědčení.

Sportovní hala byla téměř zaplněna. Na tribuně seděli rodiče a další blízcí našich absolventů, pod tribunou na židlích třídní s maturanty, a to se 4.A Mgr. Jitka Krýslová, se 4.B Mgr. Radka Fialová a Mgr. Martin Chýlek s Oktávou.

5.jpg 6.jpg

Mezi sebou jsme přivítali také milé hosty. Byli jimi vedoucí odboru školství, mládeže a sportu KÚPK JUDr. Jaroslava Havlíčková MBA, starosta Městského obvodu Plzeň 3 Mgr. David Procházka, tělovýchovná lékařka MUDr. Ludmila Beranová a předseda  Sdružení přátel SG Plzeň Mgr. Vladislav Houda.

Na úvod slavnostního odpoledne paní ředitelka Mgr. Milena Majerová v krátkém proslovu poděkovala vyučujícím a maturantům za skvěle odvedenou práci a maturantům poblahopřála  do budoucna hodně štěstí. Poté předala slovo i některým hostům.

1.jpg 2.jpg

Karolína Nyklesová, úspěšná maturantka, poděkovala jménem všech absolventů rodičům, vedení školy (zejména pak paní ředitelce), vyučujícím a dalším za jejich podporu,  porozumění a někdy i potřebnou dávku trpělivosti.

A pak již následovalo předání maturitních vysvědčení. Maturanti jako milou pozornost spolu s vysvědčením obdrželi květinu a od paní ředitelky i malou sladkost. Ti, kteří odmaturovali s vyznamenáním, dostali knižní odměnu a ti se samými jedničkami navíc volnou vstupenku do kina.

3.jpg 4.jpg

Průběh slavnostního odpoledne zpestřilo pěvecké vystoupení  Kristýny Sikové a   Nely Šenfeldové z Kvarty B, moderování se ujal Jan Honomichl, žák  Sexty.

Ohlédneme-li se zpátky, slavnostní předání maturitních vysvědčení se opravdu vydařilo a je na co vzpomínat.Veronika Hertlová, Septima