Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Slavnostní vyřazení absolventů školy

Slavnostní vyřazení absolventů školy



Ve středu 27. května 2026 se ve sportovní hale Sportovního gymnázia Plzeň uskutečnilo slavnostní vyřazení letošních maturantů. Tradiční událost, která symbolicky uzavírá jednu  etapu studentského života, se nesla ve velmi příjemné atmosféře plné vzpomínek, děkování i emocí. Ve slavnostně vyzdobené hale byli přítomni nejen dnes již bývalí studenti, jejich rodiče i prarodiče, vyučující, ale také naši milí hosté.

Proslov paní ředitelky.JPG

V první části programu nejprve vystoupila ředitelka školy Mgr. Milena Majerová, která absolventům poblahopřála k úspěšnému dokončení studia a ocenila nejen jejich píli, ale především studijní a sportovní výsledky, kterých během svého studia dosahovali. Se svými projevy následně vystoupili také hosté, zástupci Plzeňského kraje, zřizovatele školy, a to zastupitel, náměstek hejtmana pro oblast školství a sportu Ing. Vladimír Kroc, vedoucí odboru školství, mládeže a sportu JUDr. Jaroslava Havlíčková, MBA a zastupitel, člen rady pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Ing. Libor Picka. Za Sdružení přátel Sportovního gymnázia Plzeň promluvil jeho předseda Mgr. Vladislav Houda.

4.A.JPG

Součástí programu bylo hudební vystoupení Tomáše Lintimera, studenta Kvarty. Následně se ujal slova Daniel Fousek, maturant ze třídy 4.B, aby promluvil jménem absolventů a  zavzpomínal na společně strávená léta, poděkoval vyučujícím a rodičům za podporu a popřál svým spolužákům mnoho úspěchů v další životní etapě.

Oktáva.JPG

Poté již následovalo samotné předávání maturitních vysvědčení. Třídní učitelé krátce představili své absolventy – z Oktávy Mgr. Štěpánka Křeválková, třídu 4.A Mgr. Ivana Pelikánová a třídu 4.B Mgr. Hana Virtová. Maturitní vysvědčení převzali absolventi z rukou ředitelky školy Mgr. Mileny Majerové za potlesku přítomných.

4.B.JPG

Slavnostní program uzavřelo pěvecké vystoupení Kristýny Sikové, studentky Septimy B. Celé odpoledne proběhlo v přátelském i dojemném duchu, z něhož absolventi odcházeli nejen s maturitním vysvědčením, ale také s mnoha krásnými vzpomínkami na léta strávená na Sportovním gymnáziu Plzeň.

Programem akce provázel Jakub Lohr, student třídy 1.B.

 

Mgr. Lucie Baranová