Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Project Comenius > Francie 2013

Francie 2013

 

Francie - Colmar
2. 12. 2013 – 6. 12. 2013

vlajka.jpg

Druhá mobilita projektu Comenius Sonne se konala v alsaském Colmaru. Zúčastnili se jí dva vyučující - PhDr. Ivana Žufanová, Mgr. Zbyněk Kašpar a dva žáci ze sexty - Michala Čejková a Václav Šístek.

Po příjezdu do Colmaru 2. 12. se učitelé ubytovali na hotelu a žáci v hostitelských rodinách, se kterými už předtím prostřednictvím e-mailu navázali kontakt.

1.jpg

V úterý 3. 12. byli všichni účastníci přivítáni ve škole ředitelem školy a učiteli, kteří se této mobility zúčastnili. Následovala prohlídka školy a tvorba vánočních nástěnek o tradicích a zvycích své země. Ještě dopoledne všichni žáci předvedli v PowerPointu prezentace, naši žáci v německém jazyce na téma Pražský orloj a Vědci na dvoře Rudolfa II. Odpoledne si učitelé prohlédli překrásně předvánočně vyzdobené město s průvodcem a žáci poznávali adventní Colmar v rámci poznávací hry.

 

2.jpg 3.jpg

Ve středu 4. 12. učitelé celý den zpracovávali projekt, zprávy a připravovali následující mobilitu ve Finsku a v dalších státech, žáci pracovali na projektu v předmětu fyzika, dokonce si vyrobili svůj vlastní spektroskop.

Ve čtvrtek 5. 12. všichni žáci a učitelé odjeli autobusem do Štrasburku, kde si s průvodkyní prohlédli město a katedrálu s orlojem, který se nachází uvnitř katedrály. Jeho zvláštností je, že kromě středoevropského ukazuje lokální štrasburský čas. Po prohlídce vánočních trhů jsme přešli k planetáriu a zhlédli program Obloha nad Štrasburkem s výkladem v anglickém jazyce.

Také při této mobilitě francouzští žáci připravovali program pro své kamarády, kteří u nich byli ubytováni, např. bruslili, hráli laser game, nakupovali na vánočních trzích a nasávali společně atmosféru malebného Colmaru. Hostitelské rodiny se o naše žáky příkladně staraly. Vznikla nová přátelství, o čemž svědčí i pozvání k opětovné návštěvě.

Na pátek 6. 12. byl naplánován odjezd všech účastníků. My jsme hladce přistáli v Praze, Němci a Maďaři se domů dostali také bez problémů, ale vzhledem k povětrnostním podmínkám (orkán Xaver) frankfurtské a hamburské letiště neodbavovaly, takže Finové a Angličané domů přiletěli o den déle.

 

PhDr. Ivana Žufanová a Mgr. Zbyněk Kašpar