Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Project Comenius > Německo 2015

Německo 2015

 

Německo – Regensburg
20. – 24. 4. 2015

vlajka.PNG

 

1.jpg

Ve dnech 20.4 – 24. 4. 2015 se vyučující Sportovního gymnázia Mgr. Gabriela Egersdorfová, Mgr. Miroslava Vejvodová a žákyně 3.B Marie Říhová a Lucie Křížová zúčastnily pracovního setkání v německém Regensburgu v rámci projektu Partnerství škol COMENIUS 2013 – 2015.

Prezentace našich žáků byla hodnocena velmi kladně, jak po stránce obsahové, tak po stránce jazykové vybavenosti.

Program doplnily dvě exkurze – výlet lodí po Dunaji skalní soutěskou – nejužším místem na Dunaji vůbec – až ke klášteruWeltenburg a prohlídkou pozůstatků římského tábora. Cílem druhé celodenní exkurze byl zámek Neuschwanstein, pohádkově vyhlížející stavba rámovaná alpskými štíty a jezery. Na cestě k němu jsme si ještě prohlédli velkolepý poutní kostel ve Wiesu, opět s pozadím alpských velikánů, a na zpáteční cestě jsme navštívili klášter Ettal, který je pouhých 10 km od známého lyžařského střediska Garmisch-Partenkirchen. Ke všem navštíveným místům jsme dostali zasvěcený výklad v němčině a angličtině od Christiana Röhriga, který obě exkurze skvěle zorganizoval.

3[13].jpg 2.jpg6.jpg

Přítomní zahraniční studenti byli ubytováni v německých rodinách žáků hostitelské školy a stejně tak byl jimi zajištěn doprovodný program a sportovní a volnočasové aktivity.

Náplní pobytu v německé partnerské škole Pindl Gymnasium Regensburg byly prezentace jednotlivých národních příspěvků do knihy, která završila dva roky práce na projektu Slunce. Na závěr všichni zástupci partnerských škol obdrželi výtisky této knihy.

Mobilita proběhla bez problémů a byla hodnocena všemi účastníky jako velmi zdařilá a přínosná.

 

Mgr. Miroslava Vejvodová, Mgr. Gabriela Egersdorfová