Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Volejbalistky U18 odehrály finálový turnaj Českého poháru U20

Volejbalistky U18 odehrály finálový turnaj Českého poháru U20

O víkendu družstvo U18 ukončilo sezónu v Českém poháru U20 na finálovém turnaji v Jirkově konaném 13.4. - 14. 4. 2024. Osmičku pro tento turnaj tvořila družstva Jirkov, Ústí nad Labem, Prostějov, Jičín, Vsetín, Třebín, Meteor Praha, Lokomotiva Plzeň. Bohužel jsme na finálový turnaj odcestovali ve velmi okleštěné sestavě z důvodu nemocných a zraněných hráček (Paruchová, Vávrová, Horová, Černá Š., Kovandová). K tomu se nám hned v úvodním utkání s Jirkovem zranila blokařka Balášová. Přesto jsme do turnaje vstoupili s velkou chutí a odhodláním urvat co nejvíce vítězství.

Sobotu jsme zahájili turnajem s domácím Jirkovem a od prvních rozeher to byla velká bitva. V obou setech jsme se dostali do vypjaté koncovky, kde v prvním setu nás soupeř ubránil a ve druhém setu vzal koncovku „do rukou“ rozhodčí. Obě koncovky nás hodně mrzely a prohra 0:2 také. Ve druhém utkání jsme Prostějovu dokázali vzdorovat jen první set, který opět rozhodla až koncovka. Druhý set byl zcela v režii Prostějova, kde nás kvalitním servisem a obranou v poli jednoznačně přehrál 2:0. Třetí utkání s družstvem Meteoru jsme hráli velmi pozorně a koncentrovaně. Utkání jsme dovedli do tie-breaku, kde jsme ještě vedli 13:10, ale v závěru nás zradil útok a prohráli jsme 1:2. Byl jsem rád, že holky všechna tři utkání, které jsme hráli po sobě, skvěle odpracovali. Po odpočinku jsme sobotní čtvrté utkání s Jičínem zvládli na jedničku. Hodně jsme si pomohli razantním podáním a soupeře k ničemu nepustili. Smečařky v důležitých momentech útočily s jistotou a bezchybně. Z vítězství nad silným Jičínem 2:0 jsme měli velkou radost a věřili jsme v nedělní utkání. Neděli jsme rozehráli s družstvem Vsetína, které už dobře známe. V ranním utkání jsme byli živější a přesnější ve všech činnostech. Po prvním vítězném setu už jsme ve druhém, opět kvalitním podání soupeře nepustili do hry a zvítězili 2:0. V dalších dvou utkáních s Ústím a Třebínem už nám očividně došly síly a bylo vidět na útočnicích, že jedou z „posledního“. Přesto jsme s Ústím, vítězem ČPU20, ve druhém setu dokázali díky výborné obraně a podání aspoň zdramatizovat koncovku. Obě utkání jsme prohráli 0:2. Na finálovém turnaji jsme nakonec po vyrovnaných utkáních všech soupeřů skončili na osmém místě. Konečné umístění na letošním Českém poháru U20 je 10. místo.

Za celou sezónu v Českém poháru U20 bych chtěl všechny hráčky pochválit a ocenit jejich přístup ve všech turnajích. Absolutorium zasluhují zejména za poslední turnaj v Jirkově, kde jsme jej odehráli bez střídání blokařek a útočnic. Věřím, že získané zkušenosti posílí jejich sebevědomí a přenesou je do dalších volejbalových bojů.