Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Adopce na dálku

Adopce na dálkuZatímco my už máme za sebou téměř polovinu školního roku, v Peru si teď děti užívají velké prázdniny a nový školní rok jim začne za měsíc. Pro nás to znamená, že je nejvyšší čas zase poslat peníze pro jednu peruánskou dívku, která díky nám může již čtyři roky chodit do školy.

Většina studentů španělštiny z naší školy se totiž před lety dobrovolně zapojila do projektu Adopce na dálku organizovaného Diecézní charitou v Plzni. Finančně podporujeme Lesly z města Iquitos v Amazonii v Peru a samozřejmě čím je nás více, tím lépe.

1.jpg 2.jpg

Proto mezi nás v pátek 13. ledna 2023 přišel pan Pablo Chacón Gil, hlavní koordinátor projektu Adopce na dálku v Plzni, aby studentům projekt přiblížil. Temperamentní Pablo žáky zaujal osobními zkušenostmi a fotografiemi dětí, jejich rodin a příbytků, které pořídil při své nedávné návštěvě v Iquitos. Španělštináři z 1. ročníku spolu s několika třeťáky tak mohli prohodit pár slov s rodilým mluvčím ve španělštině, ale hlavně nakouknout do života tamních chudých dětí, uvědomit si, jak pohodlně si v naší zemi žijeme a rozhodnout se, jestli se chtějí přidat k ostatním „adoptivním rodičům“.

Věřím, že se řady našich ochotných a štědrých žáků zase rozšíří a tradice projektu Adopce na dálku se na Sportovním gymnáziu Plzeň dále upevní.

¡Muchísimas gracias!

 

Mgr. Jana Frischová, vyučující španělštiny