Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Project Comenius > Anglie 2011

Anglie 2011

 

Grantham – The UK
2.3. - 6.3. 2011

vlajka.jpg
 
mapa.jpg

 

Druhé setkání učitelů a studentů 6 zemí v rámci Projektu Comenius – Green Way.

Hlavním tématem tohoto pracovního setkání byly stromy a lesy. Navštívili jsme Woodland Trust Centre ve městě Grantham. V tomto centru pracuje přes 300 zaměstnanců a dobrovolníků, kteří koordinují lesní hospodářství v celém Spojeném království. Zabývají se zejména výsadbou nových stromů a péčí o ně, organizují přednášky a vzdělávací programy.

Studenti z každé země společně se svými vyučujícími také vytvořili na pěnové desce koláž, ve které představili svou zemi. Snažili se využít odpadní a recyklovatelné materiály.

 

V pátek jsme odjeli autobusem na celý den do Nottinghamu. Cílem exkurze byla návštěva hradu a jeskyní pod hradem a muzea. Odpoledne jsme strávili na universitě prohlídkou ekologických domů a diskuzí o ekologickém bydlení a využívání energií na vytápění a ohřev vody.

Sobota odpoledne byla věnována prezentacím. Týmy učitelů a studentů se snažili v prezentacích ukázat nejen zajímavosti, ale i problémy svého města a regionu. Náš tým v čele s paní učitelkou Šlajsovou uvedl prezentaci věnovanou Plzni, zejména zajímavým místům ve městě ve spojení s kresbami žáků. Hlavním tématem byly stromy, památné stromy v Plzni i problémy s polomy a kůrovcem na Šumavě. Zajímavé fotografie byly porovnávány s kresbami žáků naší školy.

Anglie 2011

The city of Grantham
Project Work
Programme_ students and parents
Programme_teachers.pdf
Trees_presentation_Pilsen_SG
Anglie_zpráva_stud