Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Spolupráce se zahraničními školami

Spolupráce Sportovního gymnázia Plzeň se zahraničními školami

Sportovní gymnázium Plzeň dlouhodobě spolupracuje s partnerskými školami v zahraničí. Jsou to školy ve Spolkové republice Německo, a to Gymnasium Zwiesel a Privat-Gymnasium PINDL Regensburg.

 

Spolupráce s Gymnasium Zwiesel

Spolupráce mezi oběma školami byla navázána v roce 2021 a díky vstřícnému přístupu vedení gymnázia ve Zwieselu a vedení naší školy mají žáci Sportovního gymnázia Plzeň možnost studovat libovolně dlouhou dobu ve Zwieselu. Ubytování jim zajistí hostitelské rodiny a během svého pobytu mají možnost poznat nejen život v rodině v Bavorském lese, ale také život ve škole a  celý vzdělávací systém v Bavorsku.

V budoucnu by se naše školy rády zapojily do projektu Euregio – Bayerischer Wald – Böhmerwald, aby zájemci z řad našich žáků mohli absolvovat tzv. Gastschuljahr (celý školní rok) na Gymnasiu Zwiesel s finanční podporou EU.

Zároveň organizujeme kratší společná setkání žáků obou škol, která jistě přispívají k rozvíjející se přeshraniční spolupráci sousedních regionů.

 

Gabriela Egersdorfová, vyučující NJ

 

Spolupráce s Privat-Gymnasium PINDL Regensburg

Spolupráce Sportovního gymnázia Plzeň a Privat-Gymnasia PINDL v Regensburgu trvá více jak 20 let díky přátelským a vstřícným vztahům vedení obou škol.

Vzájemná přeshraniční spolupráce je založena především na výměnných pobytech žáků obou škol v Plzni a Regensburgu, při nichž dochází ke vzájemnému poznávání, ale i k práci na zajímavých projektech (např. projekty na téma Plzeňské a regensburgské proměny - architektura měst od minulosti po současnost, Plzeň a Regensburg v proměnách času aneb Řeky spojují,  Exkurze do stanice ptactva v  Regenstauf u Regensburgu a  ZOO Plzeň, projekt Slunce spojený s exkurzí v Deutsches Museum v Mnichově a Techmanii Science Center Plzeň, projekt na téma Netradiční tradice spojený s prohlídkou továrny BMW Group Werk v Regensburgu a Muzea Škoda Plzeň a mnohé další).

O výměnné pobyty je mezi našimi a německými žáky zájem. Jsou pro žáky přínosem nejen z hlediska možnosti rozšířit si jazykové znalosti, ale také cestou k poznání nové kultury, prostředí svých nejbližších zahraničních sousedů i k navázání nových přátelství.

 

Mgr. Milena Majerová, ředitelka školy