Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Sport na SG > Tenis

Tenis

Škola zajišťuje pod vedením svého trenéra speciální tenisovou přípravu, která probíhá vždy v dopoledním tréninkovém bloku ve dnech pondělí, úterý a čtvrtek. V letních měsících žáci trénují na tenisových dvorcích v areálu školy, v zimních měsících pak příprava probíhá v tenisové hale TK Slavie Plzeň. Ve středu žáci navštěvují v rámci regenerace bazén a saunu. Páteční tréninky ve sportovní hale gymnázia jsou zaměřeny na všestrannou sportovní přípravu a žáci během nich zlepšují svou kondici, obratnost či dovednosti ve sportovních hrách. V odpoledních časech po ukončení výuky žáci trénují individuálně ve svých sportovních klubech.

Tenisovou sportovní přípravu absolvovali na Sportovním gymnáziu Andrea Sestini Hlaváčková, stříbrná olympijská medailistka a grandslamová vítězka, Eva Hrdinová, trojnásobná finalistka turnajů okruhu WTA či Jonáš Forejtek juniorský grandslamový vítěz a daviscupový reprezentant ČR.

 

Jiří Šindelář

Sindelar.jpg Trenér tenisu Sportovního gymnázia v Plzni s licencí Českého tenisového svazu II. třídy. Absolvent Pedagogické fakulty Plzeň, obor tělesná výchova.