Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Project Comenius > Francie 2015

Francie 2015

 

College et Lyceé Saint André
17. – 21. března 2015

vlajka.jpg

2.jpgVe dnech 17. – 21. března 2015 se vyučující Sportovního gymnázia Plzeň Mgr. Gabriela Egersdorfová a Mgr. Václava Dlouhá zúčastnily pracovního setkání ve francouzském Colmaru v rámci projektu Partnerství škol COMENIUS 2013 – 2015.

Náplní pobytu v partnerské francouzské škole College et Lyceé Saint André byla práce na závěrečné knize. Kniha obsahuje stručnou charakteristiku celého projektu, informace o jednotlivých státech a partnerských školách. Součástí knihy jsou informace o doprovodných akcích jednotlivých škol. Všechny texty jsou doplněny vhodnými fotografiemi z jednotlivých akcí. Články jsou psány v národních jazycích a jsou doplněny resumé v němčině. 

Maďarským partnerům jsme předali všechny studentské prezentace, které žáci vytvořili pro jednotlivé mobility. Tyto prezentace budou umístěny na webové stránky projektu, jejichž správcem je Maďarsko. (www.comenius-sonne.eu)

Příjemným zpestřením pobytu byl výlet na hrad château du Haut-Koenigsbourg. Tento hrad byl rekonstruován na počátku 20. století. Určitě jsme všichni účastníci mobility při prohlídce hradu načerpali nové síly, abychom práci na projektové knize v pátek úspěšně dokončili.

1.jpg 3.jpg 5.jpg

Protože nám přálo počasí, mohli jsme ve čtvrtek večer pozorovat hvězdy. Pro některé z nás to byl nezapomenutelný zážitek. Francouzský kolega Paul Faller vlastní hvězdářský dalekohled, pomocí kterého jsme pozorovali hvězdné nebe. Asi nejvíce nás zaujal Jupiter. Mohli jsme pozorovat i jeho měsíce. Kromě toho jsme vyhledali známá souhvězdí a jejich dominantní hvězdy (Velký vůz, Malý vůz, Orion, Plejády,atd.).

Vzhledem k tomu, že tématem projektu je Slunce, bylo velmi příjemné, že termín mobility ve Francii byl určen tak, že jsme mohli v pátek 20. března 2015 v dopoledních hodinách pozorovat částečné zatmění Slunce. V učebně fyziky byly připraveny brýle s filtry a různé přístroje, které nám umožnily pozorovat postup zatmívání.

Při závěrečné projektové práci byla naplánovaná poslední mobilita v německém Regensburgu, kde se celý projekt vyhodnotí a slavnostně zakončí.

Mobilita proběhla bez problémů a byla hodnocena všemi účastníky jako velmi zdařilá a pro projekt přínosná.

Účastnice mobility:
Mgr. Gabriela Egersdorfová, Mgr. Václava Dlouhá

 

Mgr. Gabriela Egersdorfová