Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > EU, ESF > Modernizace ŠVP spojená s rozvojem klíčových kompetencí > Výměna zkušeností přispěje k modernizaci ŠVP

Výměna zkušeností přispěje k modernizaci ŠVP

 logoesf1.gif

V rámci realizace projektu Modernizace ŠVP spojená s rozvojem klíčových kompetencí podpořeného Evropským strukturálním fondem a státním rozpočtem ČR jsme na Sportovním gymnáziu v Plzni, Táborská 28 uskutečnili dne 13. 3. 2008 pracovní seminář.

Semináře se zúčastnili pedagogičtí pracovníci školy, kteří se zapojili do práce na projektu, a koordinátoři ŠVP z jiných gymnázií, vyučující v primě víceletého gymnázia a v 6. třídě základní školy. Pozvání na seminář přijali koordinátoři ŠVP a vyučující z plzeňských gymnázií, a to z Gymnázia Mikulášské náměstí a z Gymnázia L. Pika, z Gymnázia Plasy, ze 13. ZŠ a 33. ZŠ v Plzni.

Byli jsme velice rádi, že na náš seminář ředitelé uvedených škol své pedagogické pracovníky uvolnili. Protože se seminář konal v odpoledních hodinách, potěšilo nás, že si většina účastníků semináře vlastně vyčlenila i čas ze svého osobního volna.

Na semináři jsme měli příležitost společně diskutovat o problémech, které vyvstaly v průběhu ověřování ŠVP na našem gymnáziu a na výše uvedených školách. Vyměnili jsme si poznatky z práce na modernizaci ŠVP a rovněž hovořili o úskalích souvisejících se zaváděním ŠVP do výuky a do každodenní školní praxe.

Všichni přítomní se na závěr semináře shodli na tom, že vzájemná výměna zkušeností je pro školy bezesporu oboustranně prospěšná a že poznatky z pracovního semináře je možno dobře využít.

Účastníci semináře si vzájemně přislíbili účast na závěrečné konferenci k našemu projektu Modernizace ŠVP spojená s rozvojem klíčových kompetencí, která se bude konat v červnu 2008.

 

Mgr. Milena Majerová - ředitelka školy a manažer projektu