Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > EU, ESF > Modernizace ŠVP spojená s rozvojem klíčových kompetencí > Seminář napomohl v práci s žáky s SPU

Seminář napomohl v práci s žáky s SPU

Dne 26. 11. 2007 se na Sportovním gymnáziu v Plzni, Táborská 28 uskutečnil velmi zajímavý a podnětný seminář v rámci projektu Modernizace ŠVP spojená s rozvojem klíčových kompetencí podpořeného ESF a státním rozpočtem ČR.

Seminář byl zaměřen na rozvoj klíčových kompetencí pedagogických pracovníků pro práci s žáky s SPU, na metody rozvíjení kongitivních procesů u žáků s dys obtížemi a na projevy vlivu specifických obtíží na výkony žáků v jednotlivých předmětech. Lektorkou školení byla doc. PaedDr. Olga Zelinková, CSc., uznávaná odbornice na problematiku specifických poruch učení.

Pedagogičtí pracovníci se během semináře dozvěděli, jak přistupovat k žákům s SPU, kdy a do jaké míry je možno tolerovat jejich handicap. Seminář probíhal ve velmi otevřené a přátelské atmosféře, kdy vyučující měli možnost zkušené lektorce klást průběžně dotazy a diskutovat o problematice práce s žáky s SPU. Seminář byl bezesporu přínosem pro další práci pedagogů na projektu a ve vyučovacím procesu.

 

PhDr. Olga Šimandlová - výchovná poradkyně