Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Project Comenius > Česko 2014

Česko 2014

 

Sportovní gymnázium Plzeň
1. – 5. dubna 2014

Flag_of_the_Czech_Republic_svg.jpg
 
3.jpgVe dnech 1. - 5. 4. 2014 hostilo Sportovní gymnázium v Plzni setkání šesti partnerských škol v rámci projektu COMENIUS 2013-2015, do kterého je naše škola zapojena.

Jednání se zúčastnili zástupci těchto zemí a partnerských institucí: Německo, Anglie, Francie, Česká republika, Maďarsko a Finsko. Účastníci tak navázali na předcházející mobility, které se uskutečnily v německé partnerské škole v Řezně, ve Francii a Finsku. Každý stát zastupovali dva učitelé a dva žáci, kteří byli ubytovaní v rodinách žáků sportovního gymnázia. 

Předmětem a hlavním cílem tohoto setkání bylo prezentovat prostřednictvím žáků v němčině a angličtině absolutistickou vládu v dané zemi od jejích počátků za vlády Ludvíka XIV., třč. Krále Slunce, v 17. století a zaměřit se na architekturu, kulturu a inovace. Dalším výstupem bylo informovat všechny účastníky projektu o tradičních zvycích a oslavách Velikonoc prostřednictvím informačních nástěnek. Zpestřením pak byly nejrůznější dovezené kraslice, velikonoční hnízda, jarní osení, čokoládové pochoutky a jiná tradiční velikonoční výzdoba.

6.jpg 2.jpg 4.jpg

Mimo pracovní jednání, během kterých byla obsahově naplánována nadcházející mobilita v Maďarsku a zpracována průběžná zpráva o stavu projektu, měli učitelé a žáci možnost v průběhu exkurzního dne navštívit nově otevřené 3D Planetárium v Techmania Science Center a odpoledne pak klasicistní zámek Kozel. Obě komentované prohlídky proběhly v anglickém jazyce.

5.jpg 1.jpg 7.jpg

Díky projektům, jako je tento, mají žáci našeho gymnázia možnost navštívit partnerské školy v zahraničí, poznat nové přátele a jiná sociokulturní prostředí. Zároveň tak získávají jedinečnou příležitost rozvíjet své jazykové kompetence.

O probíhajícím projektovém setkání na půdě Sportovního gymnázia v Plzni informoval i denní tisk MF Dnes a Plzeňský deník.

 

Mgr. Gabriela Egersdorfová, Mgr. Petra Lokajíčková