Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Project Comenius > Finsko 2014

Finsko 2014

 

Finsko – Liminka – Oulu
4.- 8.2.2014

Finland_FLAG_small.gif
 
Finland_map.jpg

 

Od 4. února do 8. února 2014 proběhla již třetí mobilita projektu Comenius „Sonne“, která se konala ve Finsku. Zúčastnili se jí dva žáci 4.B - Karolína Genntnerová a Ondřej Soukup a dvě vyučující PaedDr. Hana Kůstová a Mgr. Petra Lokajíčková.

Po příletu do Oulu byli žáci odvezeni svými hostiteli do rodin v městečku Liminka a učitelé odjeli s finskými učitelkami do hotelu v Oulu, kde byli ubytovaní i vyučující z ostatních zúčastněných zemí.

 

Ve středu 5. února jsme byli srdečně přivítáni v útulné sborovně školy Hannu Kranka v Limince, kde jsme se seznámili s vedením školy a s ostatními vyučujícími. Poté následovala prezentace na téma „Škola v Limince“ a prohlídka školní budovy. Měli jsme možnost nahlédnout do jednotlivých tříd i odborných učeben a mohli jsme zažít běžný školní život při vyučovací hodině i o přestávce. Všechny nás nadchnul koncert i vybavení učebny hudební výchovy.

8.jpg 6.jpg

 

V dopoledních hodinách pak následovala samotná práce na projektu - výroba nástěnek a jejich umístění na chodbě školy a dále prezentace jednotlivých zemí na zadané téma.

Tentokrát bylo hlavním tématem „Přírodní a umělé světlo a jeho využití v běžném životě“. Prezentace našich žáků byla hodnocena velmi kladně, protože jako jediná škola jsme prezentovali v německém i anglickém jazyce.

3.jpg 4[5].jpg

Odpoledne měli žáci na programu prohlídku městečka a učitelé hodnotili jednotlivé prezentace.

V 18.00 za naprosté tmy jsme navštívili Naturzentrum von Liminganlahti – Přírodní centrum v Limince, kde jsme se dozvěděli mnoho nového o životě ptáků v zálivu, jejich příletech a odletech, cestách, hnízdění apod.

 5.jpg 7.jpg

Ve čtvrtek 6. února jsme v dopoledních hodinách pracovali opět ve škole - připravovali jsme další mobilitu, která se bude konat v prvním týdnu v dubnu u nás v Plzni. Žáci mezitím vytvářeli „Slunce“, pracovali na dotazníku a jeho rozboru a zkoušeli své vědomosti o Finsku, aby se lépe seznámili se zemí, ve které pobývají.

Odpoledne jsme strávili ve sportovním centru, kde pro nás Finové měli připravené „Winterspiele“ - hod přeskáčem do dálky, jízda ve čtyřech na jedněch lyžích, fotbal s ohromným fitballem nebo koupání v ledové díře - koupání nebylo povinné, zúčastnili se ho jen ti nejstatečnější účastníci, mezi kterými byl i náš žák Ondra.

1.jpg 2.jpg

V pátek 7. února se žáci účastnili dopolední výuky ve škole a učitelé hodnotili práci v projektu a zpracovávali rozbor a zprávu o činnosti. Odpoledne jsme byli ve Vědeckém centru v Oulu - žáci shlédli připravený výukový program na dané téma a prohlédli jsme si jednotlivé interaktivní expozice.

Z Oulu jsme zpět do Prahy odlétali v sobotu 8. února brzy odpoledne. Přivezli jsme si spoustou zážitků a pozitivních dojmů ze života ve Finsku. Jsme moc rádi, že i my jsme udělali tak příznivý dojem a že finská škola v Limince projevila zájem uzavřít s námi užší spolupráci s výměnnými pobyty žáků.

 

Mgr. P. Lokajíčková a PaedDr. H. Kůstová