Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Sport na SG > Střelba

Střelba

Sportovní střelba je sportem náročným po stránce psychické, vytrvalostní a silové. Střelci puškových disciplin věnují nejvíce času především speciálnímu tréninku techniky střelby, ale i vytrvalostnímu a silovému tréninku, rovnovážným cvičením a plavání.

Díky poctivé komplexní tréninkové práci žáci dosahují dlouhodobě mnoha úspěchů doma i v zahraničí.

Na Sportovním gymnáziu Plzeň patří střelba k zakládajícím sportům. Puškové discipliny od roku 1984, pistolové od roku 1986. Za ta léta absolvovala SG řada juniorských reprezentantů, kteří sbírali medaile nejen na domácích šampionátech, ale i na MEJ a MSJ a mnozí později i v kategorii dospělých. Připomeneme-li ty nejlepší, tak v pistolových disciplinách to byli např. Skopový, Hodek, Eret, Chvátal, Papírník-účastníci MEJ, držitelé medailí družstev z MEJ Pekárková či Cihlář.

Z puškařů např. Abrhámová, Choma, Stupka, Hrdličková, Dlouhý, medailisté z Evropy a z mistrovství světa Frantal, Beranová, Habartová, Hrnečková, Vránková, Zrůstová a samozřejmě olympijská vítězka, trojnásobná olympijská medailistka Kateřina Kůrková – Emmons.

Nynějšími střelci na SG jsou juniorská reprezentantka a členka SSK Dukly Plzeň Lucie Machová a junioři Bruno Albrecht spolu s Adélou Šroubovou a nadějní dorostenci Markéta Zabranská, Ema Štěpničková a Jakub Čechánek.

Kateřina Kolaříková.jpg Trenérkou puškových disciplin na SG Plzeň je Kateřina Kolaříková, armádní trenérka sportovního družstva juniorů Dukly Plzeň, trenérkou roku 2021 v Unii armádních sportovních klubů. Bývalá reprezentantka ČR a držitelka medailí z ME a MSJ. Držitelka světového a českého rekordu z kulových zbraní. V současnosti na rodičovské dovolené.

e-mail : kolarikova@sgpilsen.cz

 

 

Mach.jpg Po dočasném odchodu Kateřiny Kolaříkové na rodičovskou dovolenou je trenérem sportovní střelby v puškových disciplínách na SG Plzeň Milan Mach, trenér sportovního družstva dorostu a juniorů Dukly Plzeň. Milan Mach je bývalým dlouholetým reprezentantem ČR, držitelem pátého místa z olympijských her v Atlantě 1996 a rovněž držitelem několika evropských i světových medailí ve střelbě z velkorážné i malorážné pušky.

e-mail : mach@sgpilsen.cz