Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Sport na SG > Střelba

Střelba

Sportovní střelba je sportem náročným po stránce psychické, vytrvalostní a silové. Střelci puškových disciplin věnují nejvíce času především speciálnímu tréninku techniky střelby, ale i vytrvalostnímu a silovému tréninku, rovnovážným cvičením a plavání.

Díky poctivé komplexní tréninkové práci žáci dosahují dlouhodobě mnoha úspěchů doma i v zahraničí.

Na Sportovním gymnáziu Plzeň patří střelba k zakládajícím sportům. Puškové discipliny od roku 1984, pistolové od roku 1986. Za ta léta absolvovala SG řada juniorských reprezentantů, kteří sbírali medaile nejen na domácích šampionátech, ale i na MEJ a MSJ a mnozí později i v kategorii dospělých. Připomeneme-li ty nejlepší, tak v pistolových disciplinách to byli např. Skopový, Hodek, Eret, Chvátal, Papírník-účastníci MEJ, držitelé medailí družstev z MEJ Pekárková či Cihlář.

Z puškařů např. Abrhámová, Choma, Stupka, Hrdličková, Dlouhý, medailisté z Evropy a z mistrovství světa Frantal, Beranová, Habartová, Hrnečková, Vránková a samozřejmě olympijská vítězka, trojnásobná olympijská medailistka Kateřina Kůrková – Emmons.

Nejúspěšnějšími střelkyněmi současnosti jsou puškařky Tereza Razímová, Adéla Zrůstová, Denisa Vadinská. Dále také na Sportovním gymnáziu střílí Hana Krumposová.

 kolarikova.png Trenérkou puškových disciplin na SG Plzeň je Kateřina Kolaříková, bývalá dlouholetá reprezentantka a držitelka medailí z MS a ME a držitelka světového a českého rekordu z kulových zbraní.

e-mail : kolarikova@sgpilsen.cz