Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Sport na SG > Střelba

Střelba

Sportovní střelba je sportem náročným po stránce psychické, vytrvalostní a silové. Střelci puškových disciplin věnují nejvíce času především speciálnímu tréninku techniky střelby, ale i vytrvalostnímu a silovému tréninku, rovnovážným cvičením a plavání.

Díky poctivé komplexní tréninkové práci žáci dosahují dlouhodobě mnoha úspěchů doma i v zahraničí.

Na Sportovním gymnáziu Plzeň patří střelba k zakládajícím sportům. Puškové discipliny od roku 1984, pistolové od roku 1986. Za ta léta absolvovala SG řada juniorských reprezentantů, kteří sbírali medaile nejen na domácích šampionátech, ale i na MEJ a MSJ a mnozí později i v kategorii dospělých. Připomeneme-li ty nejlepší, tak v pistolových disciplinách to byli např. Skopový, Hodek, Eret, Chvátal, Papírník-účastníci MEJ, držitelé medailí družstev z MEJ Pekárková či Cihlář.

Z puškařů např. Abrhámová, Choma, Stupka, Hrdličková, Dlouhý, medailisté z Evropy a z mistrovství světa Frantal, Beranová, Habartová, Hrnečková, Vránková a samozřejmě olympijská vítězka, trojnásobná olympijská medailistka Kateřina Kůrková – Emmons.

Nejúspěšnějšími střelkyněmi současnosti jsou puškařky Daniela Kokošková, Sabina Thurnwaldová a Tereza Razímová.

Jerabek.jpg Trenérem puškových disciplin na SG Plzeň je Tomáš Jeřábek, bývalý dlouholetý reprezentant a držitel medailí z MS a ME.

e-mail : jerabek@sgpilsen.cz