Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Informace o škole > Projekty > Project Comenius > Anglie 2015

Anglie 2015

 

West Grantham St. Hugh´s Academy
27. – 31. ledna 2015

vlajka.jpg
 
1.JPGVe dnech 27. – 31. ledna 2015 se vyučující Sportovního gymnázia Mgr. Gabriela Egersdorfová, Mgr. Miroslava Vejvodová a žákyně třídy 4.B Veronika Voříšková spolu se žákyní Septimy Adelou Böhmovou zúčastnily pracovního setkání v anglickém Granthamu v rámci projektu Partnerství škol COMENIUS 2013 – 2015.

Náplní pobytu v anglické partnerské škole West Grantham St. Hugh´s Academy byly prezentace žáků ke zvoleným tématům z oblasti astrofyziky v německém a anglickém jazyce (téma příspěvku žákyň SG: Český fyzik Zdeněk Kopal a jeho práce na Hubblově vesmírném teleskopu), tvorba výstavy k vybraným hodnotám a jejich proměnám v čase a v prostoru, dále exkurze do rodného domu Isaaca Newtona ve Woolsthorpu, který je tvůrcem 3 zákonů o gravitační síle a pohybu. 

Nedílnou součástí naší zahraniční cesty byla návštěva vesmírného centra v Leicesteru, kde jsme měli možnost poznat vesmír více zblízka a následovala cesta do centra anglického krále Richarda III. a katedrály v Leicesteru. Osobnost Richarda III. patří k nejoblíbenějším panovníkům anglických dějin a námět je dodnes často zpracováván a realizován ve filmovém a divadelním pojetí. V posledních letech se podařilo britským vědcům pozůstatky tohoto krále objevit, vědecky prozkoumat a v příštích týdnech bude pohřben v hrobce v katedrále v Leicesteru, kterou jsme měli možnost navštívit.

2.JPG 5.JPG 2.JPG

Prezentace žáků byly hodnoceny na vysoké úrovni, jak po stránce obsahové, tak po stránce jazykové vybavenosti. Program doplnila projektová činnost učitelů - příprava pracovní mobility ve francouzském Colmaru a práce na připravované knize k projektu. Přítomní zahraniční studenti byli ubytováni v anglických rodinách žáků hostitelské školy a stejně tak byl jimi zajištěn doprovodný program a sportovní a volnočasové aktivity.

Mobilita proběhla bez problémů a byla hodnocena všemi účastníky jako velmi zdařilá a přínosná.

 

Mgr. Gabriela Egersdorfová