Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Anglické představení The Australian Show

Anglické představení The Australian ShowV pátek 16. 6. za námi do školy přijelo Anglické divadlo Dr. Klutze. Představení s názvem The Australian Show se zúčastnili žáci sekundy, kvarty A a kvarty B.

Rodilý Australan Schelie provedl žáky velice zábavnou a interaktivní formou historií Austrálie od původní civilizace Aboridžinců až po současnost. Žáci měli možnost prohlédnout si pravý bumerang nebo si vyzkoušet hru na známý domorodý nástroj didgeridoo.

1.jpg 2.jpg

Dále se žáci v rámci multimediálního představení seznámili se zástupci typické australské fauny a flory, vyzkoušeli si konverzaci typickým australským slangem a poslechli nejznámější písně a melodie Austrálie.

Nechyběly samozřejmě ani základní informace o australském politickém systému, symbolech nebo slavných osobnostech. V rámci poznávání australského životního stylu mohli žáci na závěr představení ochutnat typickou australskou pomazánku vegemite. Žáci si během představení užili spoustu zábavy, ale zároveň si také odnesli důležité poznatky a informace o Austrálii.

Za finanční podporu představení děkujeme Sdružení přátel SG.

 

Mgr. Michaela Luttman, vyučující AJ