Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atleti na zahraničním soustředění

Atleti na zahraničním soustředěníDíky výborným výsledkům v roce 2019 se nám naskytla možnost vylepšit náš tréninkový program o další zajímavé soustředění. Tentokrát nás v předvánočním čase uvítala opravdu „horká“ destinace a to Kanárský ostrov Tenerife. Vzhledem k jeho poloze nedaleko afrického kontinentu, nás čekalo deset naprosto prosluněných dnů v ideálních klimatických podmínkách.

1.jpg

Každodenním útočištěm pro nás byl stadion Antonia Alfonsa Domingeze, kde pravidelně trénovala většina české dospělé reprezentace i mnoho zahraničních závodníků. Možnost trénovat v tomto ročním období třeba i do nočních hodin při teplotě 20 °C, pod dohledem sopečného kuželu nejvyšší hory ostrovů Pico de Teida, bylo nezapomenutelné. V období volna jsme stihli obhlídku mlžný lesů, druhých nejvyšších útesů v Evropě Los Gigantes, sjíždění vln i okupovat písečné pláže. Jen delfíni, kteří občasně plavou okolo ostrova, zůstali v utajení. Tak třeba někdy příště. Je třeba projevit velké dík Sportovnímu gymnáziu Plzeň, které nám umožňuje skloubit náročný program studia s několika soustředěními v průběhu roku, i za finanční podporu AIS PK, ČAS  a AK Škoda Plzeň.

Věříme, že tato akce přispěla nejen k vylepšení formy, procvičení anglických i španělských frází, ale byla i zážitkem, který nám dodá energii do další náročné práce.   

 

Jakub Ryba, trenér atletik, Barbara Píchalová, 3.A