Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atleti SG jsou nejlepšími v ČR

Atleti SG jsou nejlepšími v ČR

Po roční pauze dostali studenti ze sportovních gymnázií možnost utkat se při Středoškolském poháru. Hostitelem se stala ostravská sportovní hala. Vzhledem k výbornému atletickému zázemí bylo možné i v této nelehké době uspořádat krásné a dramatické závody.

Velké očekávání jsme vkládali zejména do týmu děvčat, která po úvodních rozpacích projevila týmového ducha a od poloviny soutěže již poměrně přesvědčivě mířila za obhajobou prvenství. Potvrdila tak již pět let trvající nadvládu v této soutěži. Nejvíce bodů (20) za svá umístění získala Viktorie Jánská, když byla druhá ve skoku dalekém výkonem 563 cm a třetí v běhu na 200 m časem 25,24 s. Závěrečné body přidala společně s děvčaty Kárníkovou, Böhmovou a Rychlíkovou za vítězství ve štafetě 4x 200 m. Druhou nejpilněji bodující (17) byla čtvrtkařka Anna Rychlíková. Ve svém oblíbeném běhu na 400 m skončila v čase 57,31 s druhá a další body přidala v poloviční trati. Skvělé druhé místo zaznamenala ještě Dobešová ve vrhu koulí (11,94 m), Kárníková na trati 60 m př. (8,83 s) a běžkyně Dvořáková a Vimmerová, které se představily v běhu na 1500 m, respektive 800 m. Pomyslné medailové umístění ještě získala Paverová ve skoku vysokém (165 cm) a Melanie Carpentier na trati 3000 m.

Ačkoliv chlapci neodjížděli s nejvyššími ambicemi, dokázali velice mile překvapit a celou dobu držet krok s nejlepšími. Nakonec z toho bylo skvělé druhé místo za gymnazisty z Brna. Nejvíce se o to zasloužil Phillipe Carpentier, který zvítězil v běhu na 3000 i 1500 metrů. Vítězem své disciplíny se stal i Pavel Froněk díky halovému osobnímu rekordu ve skoku vysokém 194 cm. Dvěma umístěními na stupních vítězů se může pyšnit také dálkař a sprinter Jakub Peterka. Výčet medailistů ještě čítá Radka Hrubého a Michala Perglera, kteří doběhli na druhém a třetím místě v běhu na 800 m.

Velké poděkování si však zaslouží všichni členové družstva i vedení školy, které se nezaleklo složité situace a zajistilo vše potřebné k úspěšné reprezentaci. Odměnou jsou nejen poháry a celkové vítězství, ale i nespočet osobních či letošních nejlepších výkonů závodníků.