Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atletické MČR do 22 let patřilo stříbrným Lindám - Hettlerové a Suché

Atletické MČR do 22 let patřilo stříbrným Lindám - Hettlerové a SuchéNetradiční červnový termín Mistrovství republiky do 22 let přilákal na stadion Slavie Praha veškerou kvalitní mládež, aby se poprala nejen o blyštivé medaile, ale také výkonnostní kritéria na evropská mistrovství.

V sobotním programu byla z našich studentů nejvíce vidět Linda Hettlerová, která ve finále stometrové trati potvrdila, že již patří k české ženské sprinterské špičce a finišovala na skvělém druhém místě v čase 11,72 s. Nový osobní rekord jí však odfoukla přílišná podpora větru. Obrovskou radost však zažila hned vzápětí, kdy byla oporou reprezentační štafety 4x 100 m do 20 let, která zaběhla národní rekord 45,25 s a díky tomu budou děvčata startovat na vytouženém Mistrovství Evropy této věkové kategorie.

1.jpg 2.jpg

V neděli se v dálkařském sektoru představila Linda Suchá a potvrdila výbornou formu v této sezóně a v nejnabitějším finále posledních let získala za výkon 617 cm krásné druhé místo. Přeskočit ji o 5 cm dokázala pouze loňská finalistka MS juniorek Adéla Záhorová.

Těsně pod stupni vítězů zůstal Slavomír Jaššo ve skoku vysokém, když předvedl jeho nejlepší výkon letní sezóny 201 cm. Čtvrté místo a výborný čas 47,38 s patří také mladičké štafetě na 4x100 m ve složení: Píchalová, Suchá, Burianová, Petrušová. Velmi pěkné umístění dosáhla ještě pátá Andrea Balíková v hodu oštěpem a šestá Tereza Schejbalová ve skoku o tyči.

 

Jakub Ryba, trenér atletiky