Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atletické stříbro a bronz z EYOF a skvělé výsledky na ME do 18 let

Atletické stříbro a bronz z EYOF a skvělé výsledky na ME do 18 let

Velice nabitý červencový program měli naši dorostenečtí atleti Viktorie Jánská a Jan Škarban.

Na svoji první velikou reprezentační akci nejdříve odletěli do dalekého Izraele, kde se konalo mistrovství Evropy do 18 let. Premiéra to byla velice vydařená, oba naši reprezentanti postoupili ze záludné kvalifikace do finálových bojů. Trochu lépe si vedl Honza Škarban, který si díky vylepšenému osobnímu rekordu přivezl skvělé 7. místo z běhu na 2000 m překážek. Viky startovala v běhu na 100 m překážek a její snažení vyneslo celkové 15. místo. Byla také součástí štafety 100 - 200 - 300 - 400 m. Děvčata se již radovala z neskutečného třetího místa, avšak po následné diskvalifikaci za vyšlápnutí z dráhy bylo bohužel naše kvarteto vymazáno z výsledků.

Nesmírně náročná sezóna s několika vrcholy pokračovala pro naše nejlepší atlety na Evropském festivalu mládeže v Banské Bystrici.  K Viktorii a Honzovi se z našeho SG připojil ještě sprinter Jonáš Fleisig. Tato evropská olympiáda je vypsána pro kategorii do 17 let a v každé disciplíně může reprezentovat svou zemi jen jeden sportovec, takže bylo zřejmé, že bude větší naděje na lepší výsledek než na předchozím šampionátu.

Jan Škarban se v tomto závodě vyhecoval k obdivuhodnému výkonu a na své oblíbené trati 2000 m překážek získal stříbrnou medaili v čase 5:47,96 min, čímž zaostal jen jednu sekundu za českým rekordem. Medailově se prosadila i Viktorie Jánská, když trochu překvapivě, ale zaslouženě, získala bronzovou medaili ve skoku dalekém výkonem 573 cm. Svoji univerzálnost prokázala i nad překážkami, kde pěkným výkonem 13,84 s obsadila hodnotné  5. místo. Nakonec ještě pomohla reprezentační štafetě 400 - 300 - 200 - 100 m k zisku 4. místa. Jonáš Fleisig se představil v obou krátkých sprintech. Lépe se mu dařilo na trati   200 m, kde obsadil pěkné 6. místo. Také on byl součástí české štafety, která skončila stejně jako dívky těsně pod stupni vítězů.