Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atletický GIGANT Pavel Froněk obhájit titul mistra ČR

Atletický GIGANT Pavel Froněk obhájit titul mistra ČRO víkendu 15. a 16. 6. 2024 se na ostravském atletickém stadionu konalo mistrovství České republiky v atletice. Studenti Sportovního gymnázia Plzeň zde měli velmi početné zastoupení – hned jednadvacet atletů se kvalifikovalo na největší mládežnickou soutěž pořádanou u nás v České republice.  Na šampionátu startovali letošní maturanti Jan Škarban a Pavel Froňek, ale také studentka kvarty Kristýna Záhořová, která byla nejmladší posilou plzeňské výpravy.

Nejlepší výsledek z celé výpravy předvedl Pavel Froněk, který si ve výškařském sektoru doskočil pro nový osobní rekord a poprvé ve své atletické kariéře překonal hranici dvou metrů. Výkon 201 cm znamenal titul mistra ČR a také účast na mezistátním utkání, které se bude konat příští víkend v Brně. Pája obhájil svůj titul z halového mistrovství a tím potvrdil, že v této sezóně je v juniorské kategorii bezkonkurenční.

1.jpg 2.jpg

Další, avšak velmi vydřenou medaili, si pověsil na krk již několikanásobný šampion Jan Škarban, který na 3000 metrů překážek získal v čase 9:29,89 stříbrnou medaili. Srdce bojovníka se ukázalo v závěrečné rovince, kdy Honza přes poslední překážku nemile upadl, ale i přesto všem dokázal, že patří mezi elitu, ač doběhl do cíle s vypětím všech sil.

Eliška Dobešová si zasloužila stříbrnou medaili, když vyhodila kilové náčiní z diskařského kruhu za hranici 47 metrů. Výkonem 47,40 m vylepšila svůj osobní rekord v hodu diskem.

Krásné, avšak nepopulární 4. místo spolu s novým osobním rekordem na trati 5000 m vybojoval Jan Riegel.

Eliška Janíková se v dálkařském sektoru probojovala do užšího finále s výkonem 549 cm. Ve finálových pokusech bohužel zaznamenala 3 křížky a v celkovém pořadí skončila na 7. pozici. Útěchou je vědomí, že šestý skok naší skokanky letěl k hranici šesti metrů. Eliška s trenérkou vědí, že tato vzdálenost je v jejích silách a budou na ni útočit.

3.jpg 4.jpg

Výborný výkon předvedl i David Bíman na trati 300 m překážek. Ze sobotních rozběhů postoupil přímo do finále a ve finálovém běhu doběhl na 7. místě v novém osobním rekordu, čímž splnil limit do SCM akademie. Sám řekl, že při běhu byla spousta technických chyb a že se bude připravovat na ještě lepší výkon.

Do finále se těsně neprobojoval Michal Pergler na trati 800 m a bral celkové 9. místo.

Sprinterské klání bylo velmi bohaté, první desítku nejrychlejších dorostenců uzavírá Oliver Veselý. V tyčkařském sektoru se blýskl novým osobním rekordem 446 cm Tadeáš Zíma, což také znamenalo celkové 10. místo. Steeplařka Aneta Bittnerová si na 3000 m překážek doběhla taktéž pro desátou pozici.

Sestava dorostenců AK Škoda Plzeň Poděbradský, Lavička, Bíman a Veselý se pokoušela o štěstí na krátké i dlouhé štafetě. Na 4x100 m brala bronzovou medaili, na 4x400 m místo oslavované medaile vyfasovala diskvalifikaci kvůli kolizi s jiným závodníkem. Verdikt rozhodčích byl velice přísný, ale  musíme ho respektovat a chlapci si to vynahradí příště. Cenné kovy v dívčích štafetách také padly na krk našich studentek. Sprinterská štafeta juniorek AK Škoda Plzeň ve složení Králová, Jindrová, Böhmová, Salcmanová brala bronz. Při čtvrtkové štafetě s Ludmilou Lobovskou na startu obsadily juniorky AK Škoda Plzeň stříbrnou pozici (Lobovská, Černá, Králová, Jindrová).  Štafeta dorostenek na 4x100 m se Štěpánkou Peškovou v blocích, Barborou Kyselou na druhém úseku a Kristýnou Záhořovou ve finiši skončila na krásném 6. místě (Pešková, Kyselá, Stöckelmayerová, Záhořová).

Gratulujeme všem závodníkům a děkujeme za reprezentaci školy.

 

Mgr. Denisa Benešová, trenérka atletiky,
Eliška Janíková, žákyně 2. A,
David Bíman, žák 2. A