Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atletický Pohár SG opět patřil děvčatům Plzeňského sportovního gymnázia

Atletický Pohár SG opět patřil děvčatům Plzeňského sportovního gymnáziaStředoškolský atletický pohár sportovních gymnázií se ve své několikaleté tradici stal výstavním závodem zahajujícím halovou sezónu mládeže v ČR. Ani letos nebyla nouze o výborné výkony. V běhu na 400 m dorostenců byl k vidění nový český rekord a ozdobou tohoto zápolení byla také soutěž ve skoku vysokém a dalekém děvčat, kde bylo vidět hned několik výkonů na úrovni evropské špičky.

Přes rostoucí konkurenci i absenci několika opor dokázala naše děvčata již potřetí obhájit post nejlepšího SG v republice.  O jeden z mimořádných výkonů se v sektoru skoku dalekého postarala Linda Suchá, když si v páté sérii výrazně vylepšila svůj halový osobní rekord na 622 cm. S přehledem zvítězila a dostala se do čela českých tabulek nejen juniorských, ale i v kategorii žen. Výborně se nám dařilo zejména ve sprinterských disciplínách, kde posbíralo shodně skvělých 20 bodů za vítězství a druhé místo duo Tereza Sekyrová a Klára Sobotková. Terka nejdříve s přehledem zvítězila v běhu na 400 m a o hodinu později finišovala na druhém místě v běhu na 200 m. Klárka nejprve doběhla druhá na 60 m, aby následně již vítězně proťala cílovou linii na dvousetmetrové trati. Obě děvčata si připsala taktéž velmi přesvědčivé vítězství ve štafetě na 4x200 m společně s K. Burianovou a L. Suchou. Vítězstvím se ještě může pochlubit Anna Suráková, když si s celým startovním polem poradila ve finiši běhu na 800 m.             

1.jpg

Chlapci si v konkurenci dvanácti SG odváží výborné třetí místo, čímž potvrdili umístění z loňského roku. Nejvíce bodujícím členem týmu byl Jakub Karlach, který doběhl druhý na trati 800 m a cenné body přidal i za 5. místo na trati poloviční. Jediným vítězem disciplíny v našich barvách se stal Slavomír Jaššo ve skoku vysokém za pěkný výkon 198 cm.

Celkově na stupních vítězů stálo 13 žáků Sportovního gymnázia Plzeň. Obrovské gratulace však patří všem členům týmu za vzornou reprezentaci školy a mimořádné výsledky.

Jakub Ryba, trenér atletiky