Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atletka Linda Suchá zazářila na MČR žen

Atletka Linda Suchá zazářila na MČR žen

V termínu 8.-9.8. 2020 proběhlo na plzeňském stadionu Mistrovství ČR v atletice, které se vzhledem k situaci stalo vrcholem sezóny pro všechny atletické hvězdy. Velmi přívětivé teplé počasí a plné tribuny hnaly všechny závodníky k mimořádným výkonům.

Nejcennější sbírku medailí ze všech účastníků si domu odvezla, ač věkem ještě juniorka, studentka SG Linda Suchá. Nejprve se před hlavní tribunou představila ve skoku dalekém, kde jí patřilo v průběžných tabulkách ČR 4. místo. Od prvních pokusů bylo patrné, že publikum patří domácí závodnici. Hned v druhém pokusu si výrazně vylepšila osobní rekord na 643 cm a dostala se na první místo. V průběhu soutěže se však zdatné soupeřky neustále přibližovaly. Do posledního pokusu již Linda nastupovala s pocitem, že ona je vítězkou nejkvalitnějšího dálkařského finále posledních let. Nikoho však nenechala na pochybách, kdo měl v Plzni nejlepší formu i podporu a za bouřlivého jásotu diváků posunula hodnotu karierního maxima na 645 cm. V podvečer si ještě společně s kolegyněmi ze Škody Plzeň doběhla pro bronz na trati 4x100 m. V sestavě úspěšné štafety se objevila i její tréninková kolegyně Linda Hettlerová a bývalé studentky SG Denisa Majerová a Kristýna Adlerová.

Ihned po nedělním poledni byla na programu soutěž v trojskoku žen, ve kterém byla Linda jednou z favoritek. Po dvou přešlapech odrazové desky ale hrozilo vyřazení ze soutěže. Ve třetí sérii však prokázala závodního ducha a výkonem na úrovni osobního rekordu se dostala do finále a na průběžné 2. místo. V pátých pokusech zabojovala a v novém osobním rekordu 13,35 m ovládla i soutěž trojskokanek. Stala se tak královnou skokanských disciplín i medailového pořadí na domácím šampionátu. Smutnit můžeme jen z faktu, že mimořádnou formu nebude moci předvést na zrušeném MS U20, kde by jistě bojovala mezi nejlepšími.

Třešničkou na dortu krásného mistrovství byla štafeta na 4x400 m, kde se úvodní části štafety skvěle zhostila naše maturantka Linda Hettlerová a byl z toho další titul pro domácí AK Škoda Plzeň. Výborného 9. místa dosáhla i Petra Sičaková v hodu oštěpem.

Všem děkujeme za předvedené výkony a moc si vážíme podpory paní ředitelky a dalších zaměstnanců SG přímo na místě.