Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Atletky SG Plzeň potřetí v řadě nejlepší v ČR

Atletky SG Plzeň potřetí v řadě nejlepší v ČR

Úvod halové sezóny již tradičně patřil soupeření družstev sportovních gymnázii. V ostravské hale se představilo mnoho mládežnických reprezentantů, což svědčí o vzrůstající konkurenci na této soutěži.

Hned od úvodních disciplín naše dívky nenechaly nikoho na pochybách, že i v letošním roce chtějí obhájit prvenství. Od prvních disciplín se nejen umísťovaly na předních příčkách, ale i dosahovaly mimořádných výkonů. Ve skoku o tyči s přehledem zvítězila Tereza Schejbalová a za 390 cm si tak připsala plný bodový zisk 11b. Klára Sobotková v běhu na 60 m (7,81 s) nenašla přemožitelku a díky 3. místu na 200 m (25,36 s) se stala s 23 body nejlépe bodující závodnicí naší školy. Stejně velký bodový zisk (20b.) za druhé a třetí místo a štafetu přidalo i nerozlučné duo ze 2.A Linda Suchá (dálka 594 cm, výška 169 cm) a Barbara Píchalová (60 m př. 8,72s a 60 m 7,86 s). Dvě druhá místa byla odměnou pro Lindu Hettlerovou za skvělé zvládnutí náročné kombinace běhu na 400 m (57,31 s) a 200 m (24,78 s). Po výborném finiši v závodě na 800 m získala Anna Suráková vynikající druhé místo.

Družstvo chlapců po dobu soutěže nenápadně sbíralo dílčí úspěchy. V celkovém součtu z toho bylo překvapivé třetí místo. Nejvíce se o to bodově zasloužil běžec Jakub Karlach s 18 body. Slavomír Jaššo získal dokonce 19 bodů, když si dokázal vylepšit osobní rekord ve skoku vysokém až na 205 cm a tím přesvědčivě zvítězit. Medailová pozice neunikla ani Karlovi Hanzlíkovi v trojskoku. Celkově v součtu děvčat a chlapců se naše Sportovní gymnázium umístilo na druhém místě.

Velké díky patří všem účastníkům, protože na jejich výkony byla opravdu radost pohledět.