Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Australské divadlo u nás ve škole

Australské divadlo u nás ve školeV pátek 7. 6. za námi do školy přijelo Divadlo Dr. Klutze s divadelními představeními o Austrálii. Rodilý Australan Schelie žáky interaktivní a zábavou formou seznámil se základními informacemi o tomto kontinentu a přiblížil jim zdejší život.

1.jpg

Prvního představení se zúčastnili žáci nižšího gymnázia. Schelie je provedl historií Austrálie od původní civilizace Aboridžinců až po současnost. Žáci měli možnost prohlédnout si pravý bumerang nebo vyzkoušet hru na známý domorodý nástroj didgeridoo. Dále se žáci v rámci multimediálního představení dozvěděli informace o australském politickém systému, důležitých městech, turistických zajímavostech a samozřejmě také o typických zástupcích australské fauny a flory.

Druhé představení bylo určeno pro žáky 1. ročníků vyššího gymnázia a bylo více zaměřené na běžný život v Austrálii. Schelie žákům např. ukázal, jak se žije na odlehlých ovčích farmách, jak probíhá australské vzdělávání na dálku nebo jak Australané tráví svůj volný čas. Žáci si také vyzkoušeli konverzaci australským dialektem a ochutnali typické australské speciality.

 

Mgr. Michaela Luttman, vyučující AJ