Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Chemická exkurze maturantů

Chemická exkurze maturantůVe středu 20. prosince 2023 jsme se vypravili na zajímavou a pro maturanty z chemie poučnou exkurzi do pivovaru. Akce se zúčastnili žáci Oktávy, 4.A a 4.B, kteří si v letošním školním roce zvolili ke studiu povinně volitelného předmětu chemii a dali jí tak přednost např. před dějepisem.

1.jpg

Během prohlídky jsme se dozvěděli něco o historii pivovaru, navštívili jsme historické prostory, mohli ochutnat i suroviny, ze kterých se pivo vyrábí a na konci exkurze jsme sestoupili do sklepů, kde se pivo Pilsner Urquell skladuje přímo v dubových ležáckých sudech. Po prohlídce a nákupu suvenýrů, jsme se přesunuli do muzea, kde jsme absolvovali krátkou prohlídku o českých králích, kteří podporovali pivovary nebo jsme mohli spatřit nejrůznější historické stroje pro přípravu piva.

Děkujeme paní Mgr. Pelikánové a paní Mgr. Rotové, že nás vzaly na tuto exkurzi, která byla naučná a pro nás, maturanty z chemie, potřebná, protože právě výroba piva je součást jedné z maturitních otázek.

 

Samuel Černý, student Oktávy