Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den prevence

Den prevenceDen 4. prosinec 2019 byl na Sportovním gymnáziu Plzeň věnován v rámci projektu „Poznej sám sebe“ financovaného z mikrograntu Plzeňského kraje prevenci rizikového chování.

1.jpg 2.jpg

Cyklus přednášek byl vedený zkušenou lektorkou společnosti MP Education. Ve třídě Kvinta se začalo programem na téma „Tak se vidím já“ týkající se rizik poruch výživy. Dívky ze Sekundy a Tercie a následně také chlapci z těchto tříd pokračovali přednáškami o dospívání a pohlavním zdraví. Na závěr třída Kvarta absolvovala program „Bát či nebát se?“ zaměřený na rizikové faktory ovlivňující zdraví.

Během přednášek měli žáci možnost shlédnout také krátká videa vhodně doplňující danou problematiku a rovněž klást paní lektorce nejrůznější dotazy.

 

Paní byla velmi příjemná a vše důkladně vysvětlovala. Určitě jsme si z toho všechny vzaly nějaké ponaučení.

N. Plecitá a N. Čepeláková – Tercie

Přednáška začala vysvětlením profese psychoterapeutky, která nás po celou dobu provázela. Pověděla nám o různých poruchách příjmu potravy. Také nás seznámila s nebezpečím požívání zdraví škodlivých látek, jako alkohol, cigarety a jiné návykové látky. Ukázala nám videa týkající se nebezpečí internetu a vynuceného pohlavního styku.

J. Peterka, E. Svobodová – Kvarta