Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Den pro zdraví

Den pro zdravíDne 20. 10. 2022 se konal ve sportovní hale Sportovního gymnázia v Plzni tradiční Den pro zdraví. V rámci této akce předávali studenti studijního programu zdravotnické záchranářství  Fakulty zdravotnických studií ZČU v Plzni své znalosti a zkušenosti žákům 1. ročníků čtyřletého studia a primy osmiletého studia. 

1.jpg 2.jpg

Všichni žáci si měli možnost vyzkoušet správné postupy při poskytování první pomoci v situacích ohrožujících život. Na třech stanovištích se postupně učili, jak provést nepřímou srdeční masáž, seznámili se s automatickým externím defibrilátorem a dozvěděli se, jak odstranit překážky v dýchacích cestách Heimlichovým hmatem.

Žáci hodnotili velmi kladně přehledné a praktické podání informací, doplnili si své znalosti     o nové poznatky a líbila se jim možnost individuálního vyzkoušení názorných pomůcek.

Za spolupráci při organizaci Dne pro zdraví velice děkujeme paní Mgr. Stanislavě Reichertové, vedoucí katedry záchranářství, diagnostických oborů a veřejného zdravotnictví   a vedoucí lektorského týmu studentů odborné asistence paní Ing. Kláře Gillernové.

 

Mgr. Radomíra Vosejpková, TU primy a Mgr. Hana Virtová, TU 1.B