Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exit tour opět na SG

Exit tour opět na SGDne 2. 11. 2022 se na sportovní gymnázium po 4 letech opět vrátil vzdělávací program Exit tour, který pomáhá naplnit požadavky minimálního preventivního programu školy. Žáci 2. a 3. ročníků se nejprve v 1. bloku zúčastnili 90minutových přednášek s různými lektory. 

1.jpg 2.jpg

Po přestávce následovaly workshopy s anglicky mluvícími lektory nebo ve třídách Sexta a Septima zážitková hra podporující zdravé vztahy v kolektivu. Průběh celého dopoledne vystihly žákyně 2.B a Septimy ve svých příspěvcích.     

                               

Mgr. Ivana Pelikánová, školní metodik prevence 

 

Třída 2. B se zúčastnila přednášky o sexu, nemoci AIDS a vztazích mezi partnery. Přednášejícím byla lektorka Drahoslava Stehlíková, která působí především v prevenci HPV. Přednáška byla o nemoci AIDS, jejím vzniku a rozšíření. Dozvěděli jsme se o rizikovém způsobu chování a cestách přenosu HIV. Přednáška byla doplněna aktuálním výskytem nemoci v ČR. Aktuálně k září 2022 je evidováno cca 4 300 případů včetně zemřelých. Přednášku jsme zakončili výměnou a obhajobou názorů.

 

Sandra Nová, 2.B 

 

V 8:00 začala akce pro studenty 3. ročníků přednáškou o mediální gramotnosti. Přednáška trvala zhruba 2 vyučovací hodiny. Povídali jsme si o tzv. fake news. Ne vždy je vše, co vidíme na internetu, pravda. Informace si musíme nejdříve pořádně prověřit nebo číst články pouze ze zdrojů, které jsou pro nás důvěryhodné.

Po přestávce jsme se vrhli na další aktivitu, kterou byla hra na detektivy. Zapojila se celá třída         a myslím, že nás to všechny velice bavilo.

Obě dvě akce bych chtěla vyzdvihnout, protože nás hodně obohatily o nové poznatky a zpestřily nám den mezi školním vyučováním. Určitě bychom uvítali takové akce častěji. Bylo to super.

 

Veronika Hertlová, Septima