Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Exkurze do Prahy

Exkurze do PrahyDne 4. 10. 2023 jsme se (třída 4.A) zúčastnili školní exkurze do Prahy spolu s paní učitelkou Mgr. Hamadbachir, která připravila opravdu záživný program. 

Atypicky jsme náš výlet nezačali na pražském Hlavním nádraží, ale vystupovali jsme již na nádraží Praha-Smíchov. Odtud jsme pokračovali MHD, která nás dovezla přímo před slavný komplex Pražského hradu. Prošli jsme všechna tři nádvoří, kde jsme viděli kašny, šatlavy i průvod trubačů. Pohled na trubače nás velmi rozveselil a jali jsme se je s radostí napodobovat. Tím jsme nastavili nový nádech našemu výletu. Poté jsme pokračovali přes Svatovítskou katedrálu a kolem Zlaté uličky. 

1.jpg 2.jpg

Posilněni dobrou kávou jsme se pak vydali směrem k Lennonově zdi, k zajímavosti pro turisty z celého světa. Následně jsme pokračovali směrem na Karlův most, kde jsme měli šanci vidět mnoho pouličních umělců včetně karikaturistů nebo několika lidových kapel. Počasí nám přálo, proto jsme zde strávili jistě přes půl hodiny. Skrz Staroměstskou mosteckou věž jsme pokračovali směrem k Prašné bráně.

Poté jsme se přemístili na Hlavní nádraží, odkud jsme jeli vlakem zpět do Plzně. Po cestě jsme se stihli mezi sebou podělit o fotky nebo videa, zkrátka o to, co jsme zvládli nafotit nebo natočit. Z našich fotek i videodokumentace lze usoudit, že se výlet nad očekávání podařil. Za čas a skvělou přípravu naší exkurze Prahou bychom chtěli paní učitelce Mgr. Hamadbachir poděkovat.

 

Lukáš Tauchman, 4.A