Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Extraliga U20 pokračovala v Plzni

Extraliga U20 pokračovala v PlzniVolejbal Plzeň – VK České Budějovice 3:0 (25:18, 25:19, 28:26)

V úvodním utkání turnaje se nám podařil vstup do zápasu, velmi dobře jsme bránili a dokázali dohrávat bodové situace. Předváděli jsme bojovný výkon podpořený emocemi a nasazením všech hráček. Jednoduchou a poctivou hrou jsme si dokráčeli pro zasloužené vítězství.

1.jpg

Volejbal Plzeň – PVK Olymp Praha 0:3 (21:25, 14:25, 15:25)

Jeden z aspirantů na mistrovský titul přijel v nejsilnější možné sestavě a už od začátku to bylo na jeho hře znát. Velice těžce jsme se prosazovali proti kompaktnímu dvojbloku a soupeř své převahy využil. Ani střídající hráčky nedokázaly odvrátit porážku se silným Olympem.

 

Volejbal Plzeň – TJ Kralupy 1:3 (15:25, 19:25, 25:23, 17:25)

Tým Kralup se nám ještě letos nepodařilo porazit. I přesto, že obě družstva věděla, že nemohou postoupit ani sestoupit, měl zápas slušný náboj. Soupeřky od začátku pestře a úspěšně útočily, nám bohužel nefungovala obrana jako v úvodním utkání, což se ukázalo jako klíčové pro konečný výsledek zápasu.

 

David Konečný (trenér): Nepostup do A skupiny nás sice mrzí, ale z objektivního pohledu byli soupeři lepší. Zápas s Budějovicemi se mi líbil bojovností, nasazením a týmovým pojetím hry. Proti pražskému Olympu bylo těžké se prosadit, nicméně si velmi cením vstupu hráček, které doposud tolik příležitostí nedostávaly. Ty i proti silnému soupeři předvedly dobré výkony. Závěrečný zápas jsme neustáli v obraně, naopak soupeř nás velmi dobře přečetl.

I přes nepříznivé výsledky jsme bojovali a hru samotnou jsme si dokázali užít.

 

Julie Blasczyková (kapitánka): Listopadové kolo extraligy U20 se opět konalo v Plzni. Do turnaje jsme vstoupili výhrou 3:0 s Českými Budějovicemi. V tomto zápase jsme ukázali emoce, bojovnost a skvělý týmový výkon. Ve večerním zápase s Olympem jsme bohužel nedokázali zvítězit, ale udrželi jsme si bojovnost a emoce. V neděli nás čekal zápas s Kralupami, ve kterém jsme zvládli uhrát jen set, to znamená, že zůstáváme v druhé skupině.

 

Hráčky SG: Markéta Beranová, Emma Theierová, Kateřina Šulistová, Adriana Šlajerová, Julie Chrastinová, Claudie Chrastinová, Julie Blasczyková, Aneta Freislebenová, Veronika Vítová, Michaela Černá, Sofie Páv, Aneta Valentová.

 

David Konečný, trenér volejbalu