Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Extraligové kadetky poprvé v turnaji bez výhry

Extraligové kadetky poprvé v turnaji bez výhryV dalším turnaji extraligové soutěže kadetek  (2. 12. - 3. 12. 2022) jsme odehráli nepovedený turnaj.

Turnaj, který pořádal Liberec, jsme předehrávali už v pátek 2.12. na hřišti pražského Olympu. Utkání jsme začali rozpačitě se spoustou vlastních chyb. V závěru prvního setu jsme sice vysoké vedení soupeře dotáhli, ale spíše jsme posbírali sebevědomí do setu druhého. Druhý set se hrál bojovný volejbal až do konce a v napínavé koncovce jsme zvítězili. Další dva sety jsme se už prali zejména s kvalitním podáním soupeře a naším příjmem. Soupeř nás tlačil svou bezchybnou hrou a zaslouženě vyhrál 3:1.

1.jpg

Po večerním přejezdu do Jablonce nad Nisou jsme další dvě utkání odehráli s velkými výkyvy. V utkání s Havlíčkovým Brodem, které bylo pro obě družstva klíčovým pro setrvání v první čtyřce, jsme nezvládli reagovat na rychlou a přesnou hru podpořenou velkou obětavostí v obraně v poli. První dva sety nás soupeř k ničemu nepustil a i přes náš skvělý výkon ve třetím setu si už vítězství 3:0 nenechal vzít.

Závěrečné utkání s Duklou Liberec už bylo pouze „labutí písní“. I přes některé naše krásné volejbalové akce Dukla hrála sebevědomě s minimem chyb a velkým tlakem na podání. Jasně ukazuje, proč je suverénem letošní kadetské soutěže, a to i když hraje bez své ústřední hráčky „Pepiny“ Smolkové.

Celý turnaj nás provázeli problémy s příjmem podání a velkým počtem nevynucených chyb. Máme celý prosinec na čem pracovat a zejména hlídat zdraví hráček. Ukázalo se, že jakýkoliv sebemenší tréninkový výpadek i jediné hráčky je pro náš tým citelnou změnou. Je skvělé, že holky šly do každého utkání s odhodláním a naplno. Věřím, že nás tento turnaj spíše posílil.

Sestava: Páv, Mužíková, Vítová, Theierová, Beranová, Valentová, Šulistová, Marková, Ciprová, Vávrová J., Paruchová, Janková

Hráčky sportovního gymnázia: Páv, Vítová, Theierová, Valentová, Beranová, Vávrová J., Šulistová

 

Výsledky:

Plzeň – Olymp Praha 1:3 (-20,24,-18,-16)

Plzeň – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 0:3 (-17,-16,-23)

Plzeň – Dukla Liberec 0:3 (-7,-19,-16)

 

Jindřich Pavlík, trenér
Kateřina Rubášová, asistent