Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Extraligové kadetky zahájily sezónu v Ostravě úspěšně

Extraligové kadetky zahájily sezónu v Ostravě úspěšně

Extraligové kadetky zahájily letošní sezónu o víkendu (16. 9. - 17. 9. 2022) kvalifikačním turnajem v Ostravě.

Po tomto turnaji se družstva rozdělí dle umístění do čtyřčlenných skupin a je to důležitý vstup do soutěže. Naše skupina se konala v Ostravě a hracími dny byly pátek a sobota. Na turnaj jsme odjížděli bez čtyř hráček základní dvanáctky, které absolvovaly celou herní přípravu. Tým byl doplněn mladými, nadějnými hráčkami ročníku 2008. Do turnaje jsme vstoupili s velkou chutí a s vírou urvat co nejlepší výsledek i v kombinované sestavě.

V pátek jsme odehráli úvodní zápas s ambiciózním týmem Českých Budějovic. První set byl o velkém množství chyb soupeře a rozhodoval se až v koncovce, kdy jsme nezvládli po špatném příjmu odútočit.

Druhý set jsme velmi dobře podávali a díky šňůrám na podání a dobré obraně se podařilo jednoznačně set vyhrát. Třetí a čtvrtý set byl jako přes kopírák, kdy se oba týmy střídaly ve skvělých momentech a základních chybách. Vždy od stavu 16:16 byl soupeř lepší a kvalitním útokem z obou kůlů si vítězství 3:1 pohlídal.

Sobotu jsme zahájili s domácí Ostravou a byli jsme nažhaveni nenechat nic zadarmo. První set jsme ztratili díky slabému příjmu podání. Od druhého setu to byla nekompromisní bitva v obraně a útoku. Díky prostřídání sestavy a velké obětavosti všech hráček jsme dokázali v koncovkách udržet pevné nervy a zvítězit 3:1. Po dlouhém čekání jsme nastoupili k závěrečnému utkání s družstvem Šternberka, které rozhodovalo o našem umístění a možnosti skončit na druhém místě ve skupině. Od prvního setu jsme věděli, že bude rozhodovat náš servis, což se potvrdilo v každém setu, kdy jsme si vytvořili náskok do koncovky. Po druhém dramatickém setu, kdy jsme dokázali ubránit útok soupeře na bloku, jsme následně koncentrovaně dotáhli utkání do vítězství 3:0.

Konečné druhé místo ve skupině je pro tým skvělou odměnou za nesmírné nasazení a obětavost v každém setu. Je před námi také hodně práce jak v individuálních činnostech, tak v sehrávání útočných kombinací. Věřím, že si holky energii z vítězných utkání přenesou i do další práce v tréninku.

Hráčky sportovního gymnázia: Černá, Vítová, Valentová, Beranová.