Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Extraligový turnaj U18 v Jihlavě

Extraligový turnaj U18 v Jihlavě

Kadetky odehrály v novém roce další extraligový turnaj, který tentokrát hostila Jihlava (20. 1. - 21. 1. 2024). Po delší pauze se tedy soutěž opět rozjela a holky se už těšily na další utkání.

Bohužel hned v pátek večer musela odjet ze zdravotních důvodů (horečka) Ella Smíšková, na kterou jsme hodně spoléhali v útoku. V sobotu nás čekala dvě utkání. Do prvního s domácí Vysočinou jsme nastoupili s velkou chutí a energií. Celé utkání se hodně odvíjelo od kvality podání a příjmu na obou stranách. Každé družstvo si vždy vytvořilo náskok díky riskantnímu podání. Zejména ve třetím setu se hrál dobrý volejbal, i když jsme v koncovce vedli 23:21, vlastními chybami jsme set a tím i utkání ztratili.

Ve druhém utkání s Přerovem jsme podali nejhorší výkon v této sezóně, se spoustou vlastních chyb ve všech herních činnostech. Prohra 0:3 byla krutá, ale zasloužená. Takto se k utkání o udržení v extraligové soutěži nepřistupuje. V neděli nás čekal nejsilnější soupeř skupiny Frýdek-Místek. Po změnách v sestavě jsme nastoupili v letošní nejmladší sestavě a holky předvedly jeden z nejlepších letošních výkonů,  hrály koncentrovaně a odvážně na útoku. Všechny útočnice si ve vítězných setech udržely stabilitu v útoku a kvalitním podáním a dobrou obranou jsme si dokázali vytvořit náskok. Pátý rozhodující set byl vyrovnaný až do koncovky, ve které jsme udělali dvě nevynucené chyby a utkání prohráli 2:3. Holky si za přístup a odhodlání zaslouží pochvalu. Teď bude důležité, aby dokázaly takové výkony opakovat v dalších utkáních. Potom je na co navázat a pokračovat v tréninkovém nasazení.

Věřím, že poslední tři turnaje dokážeme zvládnout a postoupit do třetí skupiny.