Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Extraligový turnaj U18 ve Frýdku-Místku

Extraligový turnaj U18 ve Frýdku-MístkuTřetí extraligový turnaj kadetek se konal o víkendu 4. - 5. 11. 2023 ve Frýdku-Místku. Ve skupině jsme se postupně utkali s týmy Střešovic, Přerova a domácího Frýdku-Místku. Na turnaj jsme odjeli bez další zraněné smečařky Ádi Machové a nemocných blokařek Máškové a Steinbergerové. Nově s námi také jela mladá nahrávačka Adéla Vladařová.

1.jpg

Turnaj jsme zahájili s Přerovem. Hned na úvod jsme sehráli vyrovnanou partii, po prvních dvou setech jsme soupeře nestačili ubránit na síti, od třetího setu jsme změnili taktiku podání, která nám pomohla omezit soupeři jeho útok. V pátém setu jsme nezachytili úvod, ale nakonec jsme v koncovce utkání nezvládli. Druhé sobotní utkání jsme hráli s domácím Frýdkem-Místkem, které bylo pro nás důležité, pokud jsme chtěli postoupit ze skupiny. Do utkání jsme vstoupili velmi nekoncentrovaně a první set prohráli. Od druhého setu jsme se vrátili k jistému servisu a přidali výbornou obranu v poli. Soupeř nám také pomohl svými nevynucenými chybami a utkání jsme si pohlídali do vítězného konce 3:1. Toto vítězství nám umožnilo hrát v neděli o přímý postup s Tatranem Střešovice.

Nedělní utkání s Tatranem jsme od začátku setů vždy tahali za kratší konec. Zejména nás trápil náš útok po příjmu i po obraně v poli. Pouze ve druhém setu jsme se přiblížili soupeři v koncovce, ale soupeř si set bez problému dohrál. Prohrou 0:3 jsme zůstali nadále ve skupině D a musíme zapracovat na individuálních herních činnostech, hlavně útočném úderu.

Holky prokázaly v turnaji chuť a energii hrát s maximálním nasazením, nutné je teď zkvalitnit volejbalové herní dovednosti a fixovat jejich automatizaci.

 

Hráčky sportovního gymnázia:
Vávrová L., Votýpková E., Balášová E., Nekolová M., Horová N., Černá Š., Schneider J.

 

Turnaje se zúčastnily:
Pacholíčková A., Kremláčková A., Kovandová K., Balášová E., Nekolová M., Vávrová L., Horová N., Schneider J., Schubertová N., Černá Š., Votýpková E., Vladařová A.

 

Výsledky:
Plzeň – Přerov 2:3
Plzeň – Frýdek-Místek 3:1
Plzeň – Střešovice 0:3

 

 

Jindřich Pavlík, trenér týmu