Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Hodnocení sezony „nad šálkem voňavé kávy"

Hodnocení sezony „nad šálkem voňavé kávy"Vše začalo první týden v srpnu 2019, kdy jsme se všechny sešly ke společnému zdokonalování dovedností budoucích reprezentantek ročníku 2006 a zároveň se prvně setkaly s našim novým trenérským duem Aleš Novák - Jakub Brečka, kteří za námi přišli z KP Brno,  respektive pražského Olympu. Náš tým také uvítal novou posilu - Nikolu Urbanovou z Červeného Kostelce. Po celý srpen jsme společně absolvovaly spoustu kondičních a volejbalových tréninků. Celá příprava vyvrcholila v Nýrsku, kde nás svojí třídenní návštěvou poctila naše elitní blokařka Hana Judlová, která celé léto strávila na půdě extraligového družstva žen KP Brno. Před začátkem sezóny jsme se účastnily přípravného turnaje v Plzni spojeného s testováním, kde jsme se umístily na 3. místě.

Naše dovednosti se v průběhu cele sezóny neustále zdokonalovaly. Zvedaly jsme stále více kilogramů v trhu, udělaly jsme spoustu dřepů, odsmečovaly, odpřihrávaly a odpodávaly jsme toho také bezpočet. 

V prvním finálovém turnaji se nám moc dobře nevedlo, ale naštěstí jsme se udržely ve druhé čtyřce. Náladu jsme si spravily na druhém turnaji ve Šternberku, odkud jsme postoupily mezi nejlepší týmy, které nás vzápětí ve třetím turnaji patřičně vyškolily  a vrátily nás na pevnou zem.

Zbývalo jediné. FINALSIX turnaj o titul Mistra ČR v kategorii juniorek. A jak se nám vedlo? Nemluví se nám o tom lehce, naše ambice byly medailové, ale po vyrovnaném, ale prohraném zápasu s Olympem a následnou porážkou s Libercem se nám tento sen rozplynul. Vítězství 3:0 nad Šternberkem bylo naší labutí písní. Celkově jsme se v extralize umístili na 5. místě.

Závěrem tohoto článku bychom chtěly poděkovat všem našim věrným fanouškům, kteří nás podporovali všude, kde se dalo, a největší překvapení pro nás připravili po skončení finálového turnaje. Také bychom chtěly popřát hodně štěstí v novém klubu panu Novákovi, který nás opouští. 

                            

Děkujeme, vaše juniorky