Vejprnická 56, 318 00 Plzeň 378 605 711 posta@sgpilsen.cz
en de ru es
Sportovní gymnázium Plzeň Vstupní brána na vysokou školu

Fulltextové vyhledávání

Horní menu

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Infografiky v anglickém zeměpisu

Infografiky v anglickém zeměpisuJiž od září probíhá ve třídě kvinta B výuka zeměpisu v anglickém jazyce. Kromě rozšíření slovní zásoby nám tento způsob výuky se žáky umožňuje daleko širší výběr materiálů, se kterými ve výuce můžeme pracovat, ať už se jedná o převzaté články ke skupinové práci, videa nebo statistiky.

1.jpg 2.jpg

Právě se statistikou žáci pracovali při projektu, kdy společně zpracovávali mapy znázorňující rozšíření různých zemědělských plodin. Primárně jsme se zaměřili na plodiny typické pro americký kontinent, jako je cukrová třtina, kukuřice nebo nejrůznější tropické ovoce a káva.

1.png 2.png

Žáci pracovali na projektu ve dvojicích a na základě statistických údajů ze stránky ourworldindata.com vytvářeli vlastní mapy za použití programu mapchart.net. Jejich úkolem bylo poté vytvořit v grafickém programu i druhotnou legendu, která znázorňuje přepočet vypěstované plodiny na jednoho obyvatele dané země. S komplexním úkolem, který vyžadoval také matematické výpočty a práci s grafikou si žáci poradili bravurně a ve třídě pak své plakáty okomentovali a zhodnotili.

Výuku odborného předmětu v cizím jazyce hodnotí kvintáni pozitivně a baví je, a to i přes prvotní obavy z nového a neznámého.

 

Mgr. Jana Herličková, vyučující Aj a Z